Dnes je pondelok, 15.júl 2019, meniny má: Henrich
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Filmový svet opäť smúti: Zomrela krásna partnerka Jamesa Bonda

jún 01, 2017 - 07:12
Vo veku 75 rokov zomrela v utorok anglická herečka Molly Peters, známa predovšetkým ako filmová partnerka Jamesa Bonda z filmu James Bond: Thunderball z roku 1965.

Správa o jej úmrtí sa objavila v stredu na oficiálnom twitterovom účte Jamesa Bonda. "Sme smutní zo správy, že vo veku 75 rokov zomrela Molly Peters. Naše myšlienky sú s jej rodinou," uvádza sa v správe. Webstránka deadline.com uvádza, že príčina úmrtia zatiaľ nie je známa.

Preslávila ju Bondovka

Peters sa narodila 15. marca 1942. Na začiatku kariéry sa venovala prevažne modelingu, objavila sa napríklad aj v časopise Playboy. Zahrala si v rakúsko-západonemecko-talianskej koprodukčnej snímke Das Geheimnis der gelben Mönche (1966), v britskom filme Don't Raise the Bridge, Lower the River (1968), ako aj v niekoľkých televíznych filmoch.

Najznámejšou sa však stala jej rola v snímke James Bond: Thunderball, kde si zahrala zdravotnú sestru Patriciu Fearing. V celej filmovej sérii o agentovi 007 šlo o historicky prvú ženskú úlohu, ktorej predstaviteľka sa objavila na plátne nahá.

Peters sa v mladom veku narodila dcéra, ktorú dala na adopciu. Neskôr sa vydala a s manželom, s ktorým žili v Suffolku, mali jedného syna. Už v roku 2011 prekonala mozgovú príhodu.

- - Inzercia - -