Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Letná starostlivosť o vlasy: 4 triky ako ich budete mať hebké a jemné i počas horúčav!

jún 01, 2017 - 09:37
Vlasy sú korunou krásy, preto sa o nich starajme bez vysokých teplôt. Na styling používajme prevažne hrebene. Vyhýbajme sa kulmám a žehličkám. Pri dlhodobom používaní poškodzujú vlasy.

Starostlivosť o vlasy

V lete je ideálne poškodzovať vlasy žehličkami či kulmami čo najmenej. Sú vystavované hrejivému slnku, čo im dáva dosť zabrať. Chráňme si ich pred slnečným žiarením šiltovkami, prípadne klobúkmi. Zvoľme si bezoplachové kondicionéry či séra. Používajme šetrné šampóny a vyhýbajme sa častému umývaniu. Ak ste to doteraz nerobili, vaše vlasy sa vám odvďačia a to výraznou zmenou. Nepoužívajme však všetky prípravky na starostlivosť naraz. To vlasy zbytočne zaťaží. Tu platí pravidlo: „Málo je niekedy viac.“

Masky a séra

Dopomôcť nám môžu aj špeciálne masky a séra na vyhladzovanie. Ak ste to nepoužívali doteraz, je najvyšší čas začať. Vlas sa krásne vyhladí, ale nesmieme zabúdať ani na stylingové peny a krémy na vlasy. Vylepší sa nám štruktúra vlasu.

Hrebeň namiesto žehličky

Styling vlasov je tiež veľmi dôležitou súčasťou nášho looku. Keď si chceme vytvoriť objem a rovné vlasy, tentokrát nesiahajme po žehličke, ale po plochej kefe. Vlasy sa ňou lepšie rozčešú. Pokojne začnime rozčesávať už pri sušení. Je to síce namáhavé, ale šetrné pre vlasy. Fén radšej vynechajme a nechajme si ich prirodzene vyschnúť.

Natáčky namiesto kulmy

Na vytvorenie kučier je množstvo spôsobov. Tepelné úpravy vlasom neprospievajú, skôr naopak, škodia im. Zvoľme si ten najšetrnejší spôsob – natáčky. Tento spôsob je síce zdĺhavý a pre niekoho možno aj nepohodlný, ale čo by sme pre krásu nespravili? Keď si už natáčky vyťahujeme z vlasov von, nezabudnime ani na fixačný sprej, či lak na vlasy. Keďže sme si už zvolili tento náročný spôsob, tak ho aspoň dotiahnime do konca. Vlasy si zafixujme, dlhšie nám to vydrží. 

Andrea Tomašovitsová

- - Inzercia - -