Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Herečka Marína Kráľovičová: Milovala to, čo žila, žila tým, čo milovala

jún 02, 2017 - 12:30
Deväťdesiat rokov nie je len číslo. Je to dlhá doba ľudského života plná lásky, očakávania, radostí i smútkov, vzletov, pádov, stretnutí, sklamaní, vzájomného sa obohacovania, tvorivosti, elánu a energie. V prípade herečky Maríny Kráľovičovej je reč o nehynúcej a nevyprchateľnej energii, ktorou je povestná a ktorou neustále fascinuje nielen rodinu, priateľov a blízkych.

Rok 2017 je pre Marínu Kráľovičovú hneď dvojnásobne jubilejný. Už 7. júna táto legenda slovenského divadla oslávi 90. narodeniny, zároveň v tomto roku oslávi 70. výročie pôsobenia na doskách Slovenského národného divadla. Významné osobné i pracovné jubileá herečky Márie Kráľovičovej oslavuje špeciálna výstava Čary a stretnutia. Divadelný ústav ju v spolupráci so Slovenským národným divadlom pripravil vo foyer nového sídla národného divadla na Pribinovej ulici v Bratislave. „Holdom umeniu jubilantky a stretnutím generácií bude v deň jej narodenín, v stredu 7. júna o 20.00 v novej budove SND galavečer pod názvom Vivat Marína,“ doplnila tlačová tajomníčka Národného divadla Izabela Pažítková.

Prečítajte si tiež: Gabriela Belopotocká: Rodinná Biblia môže byť vzácnym darom

kralovicova12.jpg

Foto: 
Ramon Leško

kralovicova10.jpg

Foto: 
Ramon Leško

kralovicova11.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Emócie a spomienky

Výstava Čary a stretnutia je venovaná predovšetkým hereckej ceste Márie Kráľovičovej. Mapuje všetky dôležité umelecké míľniky a rázcestia, na ktorých sa ocitla. Sleduje herečku od jej začiatkov v Slovenskom komornom divadle v Martine, cez stretnutia s kmeňovými režisérmi Činohry SND, ktorí výrazne zasiahli do jej tvorivého profilu, cez zachytenie jej výnimočných divadelných postáv a kreácií po súčasné divadelné aktivity nielen na pôde Slovenského národného divadla. V menšej miere zachytáva aj pôsobenie herečky v rozhlase, vo filme a v televízii. Výstava prináša tiež pohľad do súkromia Márie Kráľovičovej, na ľudí a miesta, ktoré má rada a na ktoré rada spomína.

kralovicova07.jpg

Foto: 
Ramon Leško

kralovicova02.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 

- - Inzercia - -