Dnes je utorok, 20.august 2019, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vivat Marína! Mária Kráľovičová oslávila narodeniny veľkolepým spôsobom

jún 08, 2017 - 11:32
Nová budova slovenského národného divadla bola 7. júna dejiskom diania veľkolepých osláv deväťdesiatych narodenín prvej dámy javiska, Márie Kráľovičovej. Práve na mieste, kde Marína pôsobí už dlhé roky sa stretli všetci jej hereckí kolegovia, priatelia a známi, aby jej ku krásnemu životnému jubileu mohli zablahoželať.

A zablahoželali naozaj veľkolepým spôsobom. Počas slávnostného večera "Vivat Marína", sme na divadelných doskách mali možnosť vidieť viacero jej hereckých kolegov, spomedzi ktorých možno spomenúť Olda Hlaváčka, Dušana Jamricha, Božidaru Turzonovovú, Gabrielu Dzúrikovú, Dianu Mórovú, či Moniku Hilmerovú.

Tí si na javisku prešli celým životom jubilatky, od jej odchodu z malej záhoráckej dedinky Čáry, až po súčasnosť. Dramaticky, veselo ale aj poeticky si zaspomínali na jej prvé zamestnania, zážitky zo spoločného pôsobenia, legendárnych divadelných zájazdov a nechýbala ani spomienka na jej milovaného manžela Mira Procházku. 

Prežila som šťastný život. Som veľký rojko a musím povedať, že celý život som prežila tak, ako som si ho vysnívala. Chcela som mať dve deti, mám. Bola som veľká romantička, ostala som optimistka. Viem sa tešiť na každý deň, ktorý príde. Keď zažijem niečo nepekné, večer si hovorím, nevadí. Som zvedavá, čo dobré ma čaká zajta, čo nové sa dozviem, s akými úžasnými ľuďmi sa stretnem. (M.K.)

Maríne k jej významnému jubileu blahoželali v mene týždenníka Slovenka, ktorý sa podieľal aj na príprave tohto večera, riaditeľka vydavateľstva STAR production Mária Reháková a šéfredaktorka Slovenky Mária Miková.

- - Inzercia - -