Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sofia Tureková po prvý krát vystavuje svoju kolekciu v rodnom meste!

jún 10, 2017 - 17:01
Sofia Tureková si v roku 2015 odniesla palmu víťazstva v súťaži Hľadáme nové tváre módnej scény, ktorá je pravidelnou súčasťou Bratislavských módnych dní. Ako jednu z hlavných cien získala možnosť predstaviť svoju kolekciu na Slovak Fashion Night v New Yorku. A aj keď momentálne študuje v zahraničí na prestížnej škole, rozhodla sa vybrané modely jednej z kolekcií vystaviť aj v Piešťanoch.

Sofia Tureková sa po výhre v projekte Nové tváre módnej scény uchytila a svoj titul obhájila. Znovu zažiarila na Bratislavských módnych dňoch jar/leto 2016, ktoré sa konali od 13. do 15. apríla v hoteli Double Tree by Hilton.

Na jesennom newyorskom týždni módy sa potom minulý rok mladá slovenská návrhárka predviedla dielami z kolekcií Optimista a Metamorfózy, s ktorými si získala publikum i odbornú verejnosť. Výber z doterajšej tvorby po prvý raz uvediedla vo svojom rodnom meste včerajším slávnostným zahájením v Magna gallery pod názvom SOF.T.

Pod touto značkou študentka renomovanej umeleckej vysokej školy Saint Martins vo Veľkej Británii aj tvorí portfólio svojich modelov. Pre návštevníkov Magna gallery chystá Sofia ukážky vybraných modelov z úspešných kolekcií. Kurátorom výstavy SOF.T je známy piešťanský architekt Bohuslav Pernecký a vidieť ju môžete počas otváracích hodín do 4. júla tohto roku.

- - Inzercia - -