Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Lukáš Adamec: Z rebela milujúci otec

jún 20, 2017 - 11:14
Sympatický Košičan LUKÁŠ ADAMEC, výherca speváckej súťaže Superstar, prežíva šťastné obdobie. Radosť mu robia dve malé deti a hudba.

Lukáš, čo vás momentálne najviac zamestnáva?

 Nový album, ktorý má vyjsť teraz v júni. Bude to moja debutová sólovka, veľmi sa teším. Chcem sa v ňom vrátiť ku koreňom – živá hudba a veľa dobrých muzikantov na čele s Tomim Okresom a Jožkom Dvořákom, s ktorými hrávam už roky.

 Budú pesničky aj o vašich láskach – dcére Lei a synovi Teovi?

 Songy budú všobecne o láske. Nejaké piesne o mojich deťoch už sú na svete, nebudú však na tomto albume. Hudba už je nahratá, takže o pár dní bude v predaji. Je to moja výpoveď, materiál naň zbieram posledné roky, až teraz však dokvitli do tej správnej podoby... Dal som doň všetko. Je tam láska, hnev i podvod, témy týkajúce sa vzťahov.

Naposledy sme vás videli moderovať zábavnú reláciu Koleso šťastia a účinkovať v šou Tvoja tvár znie povedome. Môžete obe skúsenosti s odstupom času zhodnotiť?

 Kým v jednej relácii som bol súťažiaci, druhú som moderoval. Som hlavne spevák, takže ak sa ma niekto spýta, čo ma bavilo viac, je jasné, že Tvoja tvár znie povedome. Viac som sa však naučil v Kolese šťastia, čo bola pre mňa nová skúsenosť. Myslím, že som nikoho nesklamal. Rád by som si niečo podobné zopakoval.

 Vždy ste boli vnímaný ako rebel a rocker – ako sa stalo, že je z vás ako šibnutím čarovného prútika umiernený partner, zodpovedný a milujúci otec?

 Som tak vnímaný dodnes... (smiech) Snáď rolu zodpovedného otca a manžela spĺňam. Ale neviem, či sa mi niekedy podarí byť umiernený, moja duša je ešte stále rockerská, pardon, rebelská. (smiech) Správny muzikant musí mať slobodnú dušu. Upokojil som sa, ale nie do úplného pokoja. To ak sa raz stane... To si vlastne neviem ani predstaviť!

 Zmenili ste sa až tak, že sa už nechodíte ani baviť a nežúrujete?

 Myslím, že ľudia sa v živote až tak nemenia. (smiech) Samozrejme, žúry absolvujem. Bývame však mimo centra Bratislavy, mimo „liahne zábavy a diania“. Nemôžem povedať, že nežúrujem, ale nedeje sa to v takej intenzite ako kedysi.

 Čo spolu s rodinkou robievate najčastejšie? Trávite spolu veľa času – s deťmi sa hrávate, nedávno ste boli s Teom aj na operácii mandlí, inhalujete spolu, chodíte sa kúpať...

 Najviac času trávime v záhrade pri našom dome. Ja sa s ňou ešte len zoznamujem, nie som typické dieťa zo záhrady a domu. Manželka sa stará o záhradku, ja som posadil niekoľko stromčekov, baví ma aj kosiť... Nedávno som postavil hrací domček pre deti a chodíme sa aj kúpať, bývame blízko pri vode. Teo miluje vodu rovnako ako ja, hrával som jedenásť rokov vodné pólo. Leta sa neviem dočkať! Myslím, že si ho užijeme. Deti sú vo veku, keď sú najzlatšie, určite nám pripravia nejaké to prekvapko.

 Je trend rodín s dvoma, tromi i viac deťmi – vedeli by ste si vy predstaviť ďalšie prírastky do rodiny?

 Keďže mám dve deti, viem, že toto číslo je konečné. Mám robotu, keď nie som často doma. Sami s manželkou sme dosť živé povahy, a mať také tri kúsky, tak to by sme museli asi jedno reklamovať. Úplne nám stačia dve! (smiech)

 Aké sú vaše deti, je Teo po vás a Lea po mame?

 Nie sú pokojné a určite ani nebudú, majú veľmi živú povahu.

 Čo je podľa vás na rodičovstve najkrajšie?

 To, že deti ani nevedia, koľko učia ony nás, kým sa ich my snažíme niečo naučiť. Niekedy sa zastavím a hovorím si, čo sa im to snažíš vštepiť, keď ty robíš celkom inak? (smiech) To sebazamyslenie nastáva dosť často. Najkrajšie je, keď sa deti tešia a snažia sa vám ukázať tú nefalšovanú detskú lásku. To je to najkrajšie, čo môže byť. Už by som si bez toho nevedel predstaviť svoj život, ani deň.

 Blíži sa leto, máte v pláne nejakú dovolenku pri mori, prípadne pôjdete pozrieť krásy Slovenska?

 Už sme tento rok boli vo Vysokých Tatrách, no chystáme sa s partiou, ďalšou rodinkou, k moru. Do úvahy prichádza Chorvátsko, ktoré milujem. Po chorvátsky som sa naučil, keď tam pracoval môj otec. Stačí nám more, vzduch... Nemusíme cestovať ďaleko. Medové týždne si vychutnáme, keď budú deti väčšie. (smiech)

 O manželke Miriam ste sa vyjadrili ako o supermame. Čím vás dostala?

 Svojím prístupom. So mnou to má veľmi náročné, aj s mojou prácou. V dnešnej dobe, keď majú ženy toľko možností zábavy, vychováva dve deti. Obdivujem ju a mám ju aj za to veľmi rád. Aj preto je super mama.

 V muzikáli Jesus Christ Superstar ste jednoznačne presvedčili. Čo je pre vás v umeleckej brandži najväčšou výzvou? Hranie, spev alebo moderovanie?

 Neviem! Sú roly, ktoré sú výzvou, aj tie, ktoré sú ľahšie... Hrať v muzikáli je herectvo, tanec i spev. Moderovanie? Akonáhle som v zabehnutom kolobehu, tak to pre mňa nie je problém. Neviem si vybrať jedno...

 Vždy ste boli vnímaný ako „pohoďák“, ako to robíte, že ste stále usmiaty a pozitívne naladený?

 Som rád, že to tak vyzerá. Aj ja však mám svoje chvíľky, keď musím vybuchnúť. Kto si to odnesie ako prvý? Jasné, že moja manželka, platí to však aj naopak. My sme si sami hromozvodom. (smiech) Ale inak mám, samozrejme, rád pokoj, pohodu, zábavu a smiech. Neviem si predstaviť, že by som celý život mal byť v strese, nahnevaný... Keď mám obdobie, že ma niečo dlhodobo rozčuľuje alebo trápi, tak problém odsuniem alebo vyriešim. Nie je čas zaoberať sa zlými vecami a trápiť sa. Hocičo sa dnes alebo zajtra môže stať. Počúvanie hudby však prispieva k dobrej nálade a optimizmu, stačí to len vyskúšať.

 

- - Inzercia - -