Dnes je piatok, 22.jún 2018, meniny má: Paulína
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Laura Hritzová: Som flegmatická pubertiačka

jún 23, 2017 - 12:54
Laura Hritzová začínala v Búrlivom víne keď mala jedenásť rokov. Za tých päť rokov nám vyrástla pred očami. Prežili sme s ňou jej seriálové dospievanie, pubertu, aj prvé lásky. Ako to však ovplyvnilo jej dospievanie mimo kamier?

Lauri, pred pár dňami si sa videla hrať v úplne prvej epizóde Búrlivého vína. Aké to bolo pozerať sa na seba spred piatich rokov?

Bolo to naozaj zvláštne. Ako keby som sa zrazu vrátila späť v čase a cítila som sa, akoby to bolo včera. Každopádne to bolo fajn zaspomínať si na začiatky. Myslím, že som tam niekde v kútiku cítila aj tú tichučkú slzu dojatia.

 Vynorili sa ti spomienky z úplných začiatkov?

Pamätám si skoro všetko. To, akú som mala trému, ale aj to, ako veľmi som sa na všetko tešila. Všetci na mňa boli už od začiatku milí a ohľaduplní, a práve to mi vo všetkom naozaj pomohlo. Veľa hercov sa ma hlavne hneď snažilo usmerniť a zlepšiť moje nedostatky.

 Ako a v čom sa podľa teba postava Laury posunula a vyvinula?

Vo veľa veciach. Nemyslím iba výzor, mám skôr na mysli tak komplexne, pomaličky vyspela povahovo. Moja postava si prešla rôznymi udalosťami, situáciami a myslím si, že možno práve to ju posúvalo ďalej.

 Tak ako herci musia skĺbiť častokrát nakrúcanie, divadlo, dabing, aj ty si musela okrem nakrúcania riešiť školu, krúžky a podobne. Išlo to ľahko?

Na základnej škole to šlo všetko ako po masle. Nestarala som sa príliš o vymeškávanie, učitelia to tolerovali a dúfala som, že to takto pôjde aj naďalej. No keď som nastúpila na strednú, bolo to trošku ťažšie. Všetko sme to nakoniec zvládli. Učitelia to predýchali a ja som sa snažila všetko postíhať tak, aby boli spokojné obe strany. (úsmev)

 Boli chvíle, kedy si si povedala, že by si radšej chodila iba do školy, s kamarátmi von a nemusela svoj voľný čas obetovať nakrúcaniu?

Jasné, boli aj také chvíľky, ale vždy ma to rýchlo prešlo. Bola som skôr vďačná za to, že môžem nakrúcať a vždy sa tam predsa len ten voľný čas našiel, aj keď ho možno nebolo toľko.  

 Keď si sa rozhodovala, kam pôjdeš na strednú školu, neuvažovala si aj nad konzervatóriom?

Uvažovala som nad rôznymi školami a jednou z nich bolo aj konzervatórium. Nevedela som sa rozhodnúť, a tak som si povedala, že skúsim aj iný smer a uvidím, kam ma to zaveje ďalej.  Možno raz na herectvo pôjdem. Ako sa hovorí, je to vo hviezdach.

 Dá sa povedať, že si v podstate zažila dvojitú pubertu, seriálovú aj tú svoju. Seriálovú sme mali možnosť vidieť, ale ako sa prejavovala tá tvoja? Bola v niečom podobná, dávala si rodičom zabrať? 

Haha, veľa ľudí sa ma na to často pýta a sama som prekvapená, ale práve v tomto nemám s mojou postavou nič spoločné. Ja som ten pokojný flegmatický typ pubertiačky. Aj keď mi to nikto neverí, ja sa skrátka nerada hádam, nerada kričím a ak aj poviem niečo, čo nemám, tak sa okamžite cítim previnilo. Nemáš za čo, mami. (smiech) Možno je to tým, že som sa už dostatočne vybláznila na nakrúcaní. Kto vie? 

 Herci počas nakrúcania nemôžu prechádzať zmenami vizáže. Nemala si niekedy chuť dať sa ostrihať, prefarbiť a podobne?

Samozrejme, a koľkokrát. Som typ človeka, ktorý sa na seba ráno pozrie do zrkadla a povie si, že okamžite potrebuje zmenu, lebo sa nudí. Možno si ešte aj pár ľudí pamätá na môj nepodarený experiment s hnedými vlasmi. Možnože aj to bol dôvod môjho súhlasu zmeny imidžu po skončení nakrúcania. Ružové vlasy. Neznie to super?

 Máš so svojou postavou niečo spoločné?

Spoločné? Veľa toho nie je. Asi tú tvrdohlavosť. Moja postava je skôr rebelka, robí si čo chce a občas toho chce veľa. Mne stačí jedna čokoláda a svätý pokoj. (úsmev)

 Ovplyvnila ťa v niečom postava Laury? Prenieslo sa jej správanie aj do tvojho života?

Keďže som s tou postavou vyrastala, tak som čo-to určite pochytila. Niečo som si od nej nevedome prevzala, tým som si istá. Len dúfam, že všetko len to dobré.

 Obyčajne sa v seriáloch nestáva, že postavy, ktoré herci stvárňujú, majú rovnaké meno ako svoje vlastné. Ako sa ti to podarilo? 

To ja nie. Neviem, či to bola náhoda alebo nie. Nepamätám si to presne, ale myslím si, že už keď som prišla na kasting, tak bola v scenároch napísaná postava Laury. Alebo kto vie, možno som ich inšpirovala. (úsmev)

 Zo dňa na deň si sa stala známa. Ako na to reagovalo tvoje blízke okolie? Preverilo to tvoje kamarátstva?

Tak, známa ako známa. Veľa ľudí v mojom okolí to ovplyvnilo a som za to rada. Vďaka tomu som si pár vecí uvedomila a zistila som, ktorí ľudia za to stoja a ktorým za to stojím ja. Naopak, vďaka Búrlivému vínu som veľa ľudí spoznala a sme kamaráti doteraz.

 Keďže sa blížia prázdniny a čas dovoleniek, už vieš, ako ich budeš tráviť?

Dúfam, že spontánne. Také plány alebo veci sú predsa najlepšie, nemám pravdu? Mám pár vecí aj naplánovaných, ale nechcem to zakríknuť, aby sa to podarilo. Každopádne, už nech je to leto! (úsmev)

 

- - Inzercia - -