Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Qualysoft: Vernisáž v jedinečných priestoroch

jún 26, 2017 - 12:51
V priebehu minulého týždňa sa v budove spoločnosti Qualysoft vo Viedni uskutočnil Letný festival, ktorý sa niesol pod názvom ,,Dôvera v nadšení." Viac ako 200 ľudí si v krásnych priestoroch Qualysoftu malo možnosť vychutnať atmosféru 21. poschodia budovy Wolke 21 a obrazy umelcov, ktorí mali možnosť vystaviť svoje diela v týchto jedinečných priestoroch.

Spoločnosť Qualysoft už celých 15 rokov spolupracuje s nadanými umelcami, ktorým poskytuje svoje krásne priestory na výstavu obrazov: ,,Prvá myšlienka prišla pred 15. rokmi, keď sme odštartovali túto firmu. Mali sme myšlienku, ako by sme mohli podporiť mladých umelcov.  Boli sme mladá firma, nová firma na scéne a potrebovali sme samozrejme podporu aj od našich zákazníkov. Tá istá myšlienka bola prenášaná aj od nás na samotných umelcov. My sme im dali tú možnosť, aby vystavili svoje diela u nás vo firme. Mali sme veľmi pekné priestory tuto vo Viedni a organizovali sme pre nich vernisáže, na ktorých radi vystavovali, niekedy aj niečo predali, takže pre nich to bola podpora a pre nás bolo veľmi fajn, že sme mali úžasné umelecké diela v našich priestoroch. Tak sa to postupne vyvíjalo, napojili sme sa na kultúrne inštitúty, ako napríklad Slovenský inštitút vo Viedni. Som veľmi hrdý na to, že aj zo Slovenska môžeme pozývať umelcov, ktorí pôsobia na svetovej pôde. Umelcov veľmi skromných, ktorí keď prídu, ľudia ich poznajú," hovorí pán Peter Oros, generálny riaditeľ.

vieden_qualysoft_011.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Slogan TRUST IN ENTHUSIASM je skratka pre tri kľúčové firemné hodnoty - dôveryhodnosť, inovácie a nadšenie. ,,Tieto hodnoty sú základom našej spoločnosti a je pre mňa veľmi dôležité žiť tieto hodnoty spoločne so svojimi zamestnancami a poskytnúť ich našim zákazníkom a obchodným partnerom," prezradil počas príhovoru pán Stefan Resl, výkonný riaditeľ Qualysoft. Počas vernisáže svoje diela predstavili  viacerí zahraniční umelci a od nás, zo Slovenska, akademický maliar Daniel Bidelnica: ,,Myšlienka je zaujímavá v tom, že firma, ktorá sa zaoberá IT technológiami má vzťah k umeniu. Tak isto ako sféra IT aj oblasť umenia majú jednu spoločnú vec, a tou je kreativita. Kreativita, ktorá je zákonite pri obidvoch a tam vzniká istá symbióza. Keď je k tomu ešte naklonená sféra šéfstva, tak to prostredie sa posúva a vidíte to aj tuto, že to nie je iba suchoparné prostredie počítačov, ale je to prostredie kde sa ľudia cítia dobre," uzatvára Daniel.

vieden_qualysoft_016.jpg

Foto: 
Ramon Leško

,,Máme veľmi dobrú spoluprácu so spoločnosťou Qualysoft a jej generálnym riaditeľom pánom Orosom. Nejde iba o to, že sa slovenskí autori a výtvarníci zúčastňujú medzinárodných projektov, aký je dnes tu v krásnej veži Saturn v Qualysofte ale ide aj o spoluprácu, ktorú máme s nimi vrámci Slovenského inštitútu ale iných projektov. Páči sa mi, že je tá spolupráca otvorená a že už množstvo výtvarníkov malo možnosť vystavovať. Myslím si že tu to umenie naozaj žije. Tu je to umenie nie v nejakej galérii, ktorú občas niekto navštívi, ale je medzi ľuďmi a zákazníkmi, ktorí sem denno-denne prichádzajú a oboznamujú sa so slovenským, maďarským, rakúskym a nemeckým výtvarným umením. A to si ja veľmi vážim a myslím, že to je cesta dať ľuďom dať umenie do všedného života aby ho vnímali ako niečo, čo je súčasťou," hovorí Alena Heribanová, riaditeľka Slovenského inštitútu.

vieden_qualysoft_015.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Hostia, ktorí sa zúčastnili tejto akcie si vychutnali nielen rôzne kulinárske lahôdky a horúce skladby v podaní Electric beat Club, ale aj fantastické počasie a doslova dychberúci panoramatický výhľad, ktorý robil z tohto Letného festivalu pozoruhodnú udalosť.

vieden_qualysoft_022.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -