Dnes je piatok, 22.jún 2018, meniny má: Paulína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Krásna aj v sedemdesiatke: Prinášame recepty známych hviezd

júl 03, 2017 - 10:25
Majú sedemdesiat, no vyzerajú ako bohyne. Aký je ich návod na štíhlu postavu a mladistvý esprit? Toto sú ich recepty

Suzanne Somers (70)

Vo forme vďaka organickej diéte a spánku

Blond herečku preslávil seriál Krok za krokom, kde si zahrala sympatickú Carol. Celý život má vraj problém s váhou, no snaží sa udržiavať si líniu, ako sa len dá. Nie je tajomstvom, že využíva výdobytky plastickej chirurgie, no aktívne sa venuje aj zdravému životnému štýlu, o ktorom  napísala niekoľko kníh. Najdôležitejší je podľa nej spánok a dostatok radosti zo života. Na mysli má známa blondínka milostné dobrodružstvá so sedemdesiatsedemročným manželom, s ktorým žije už tridsaťšesť rokov. „Dožijem sa 110 rokov,“ tvrdí herečka, ktorej pomáha najmä organická diéta a prísny cvičebný režim. Napriek tomu, že pred rokmi bojovala so zákernou chorobou, po celý čas svoj zovňajšok udržiavala v ukážkovej kondícii. Rakovina prsníka ju vraj priviedla na novú cestu, počas ktorej si uvedomila, že ignorovala spánok. Dnes je pre ňu na prvom mieste. Možno aj preto vyzerá vo svojej sedemdesiatke tak sviežo!

Jane Fonda (79)

Preslávila aerobik na celom svete

V osemdesiatych rokoch spravila z tohto cvičenia hotové masové šialenstvo. V roku 1982 uzrelo svetlo sveta prvé inštruktážne video aerobiku, ktoré lámalo rekordy v predajnosti. Nasledovali knižné bestsellery aj ďalšie videokazety pod vedením známej herečky v úlohe cvičiteľky. Vďaka nej dokonca rapídne stúpla predajnosť videorekordérov. Ľudia chceli cvičiť doma pod „vedením“ štíhlej hviezdy! V jedálničku Jane Fonda nenájdete tučné jedlá a ani sladkosti. Ak sa chcete stravovať ako herečka, ktorej ťahá na osemdesiatku, stavte na zeleninu a pokrmy pripravené z rýb. Málokto však vie, že Fonda bola štíhla nielen vďaka cvičeniu, ale aj vďaka utajenej bulímii.

jane_fonda_-sita1.jpg

Foto: 
sita

Raquel Welch (76)

Sexi babička s postavou dvadsiatky

Nestarnúci sexsymbol! Aj takýto prívlastok možno použiť v súvislosti s herečkou Raquel Welch. Šarmantná umelkyňa patrila k najväčším kráskam svojej doby a vyzerá očarujúco aj na staré kolená. Skrášľujúce procedúry síce nezaprie, namiesto plastík však prisahá na dobre napichaný botox. Hormóny? Kdeže, legendárnej Bond girl stačí joga. „Všetci sa zhodneme na tom, že starnutie je náročné, ale verte mi, že pre blednúci sexsymbol je ešte náročnejšie,“ tvrdí v autobiografii známa sedemdesiatnička. Tá počas prechodu síce experimentovala s hormonálnou substitučnou terapiou a dávkami estrogénu, no nakoniec zakotvila pri pravidelnom cvičení jogy a odstránila z jedálnička soľ, cukor a kofeín. Raňajkuje len vaječné bielky a obilniny bez pšeničnej múky. Po šiestej hodine večer sa na jedlo už ani nepozrie. Tak čo, dámy, inšpirovali sme vás?

- - Inzercia - -