Dnes je nedeľa, 26.máj 2019, meniny má: Dušan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nie je laser ako laser + SÚŤAŽ s Dermarevoltou!

júl 06, 2017 - 11:49
Mnoho dám, ktoré sa rozhodli absolvovať epiláciu doterajšími metódami nebolo spokojné s výsledkom. Na to, aký spôsob je v dnešnej dobe najefektívnejší sme sa opýtali MUDr. Lucie Podhorovej, Slovenky roka 2016 v kategórii Biznis a manažment, z kliniky Dermarevolta v Bratislave v Jarovciach, ktorá na Slovensko priniesla nový koncept v starostlivosti o pokožku.

Každá žena túži po bezchybnej, hladkej pokožke bez chĺpkov. Pri dočasných metódach, akou je napríklad vosková epilácia, dochádza k vytrhnutiu chĺpka aj s korienkom. Účinok však trvá len niekoľko týždňov, lebo chĺpky potom znova dorastú. Navyše, opakované trhanie chĺpkov zvyšuje riziko ich zarastania. Ošetrenie niektorými typmi laserov, napríklad diódovými lasermi, je pre pacienta veľmi bolestivé. Epilácia pomocou IPL technológie, ktorá je často nesprávne označovaná ako laser, má len dočasné účinky. Obrovským rizikom je absolvovať epiláciu v prostredí kozmetického salónu.

Hrozia popáleniny a trvalé následky. Laser patrí jednoznačne do rúk lekára, prípadne certifikovanej zdravotnej sestry v zdravotníckom zariadení. Najefektívnejším a pre pacienta najkomfortnejším typom laserovej epilácie je v dnešnej dobe alexandritový laser. Laser Candela Gentle Lase Pro sa vyznačuje vynikajúcou efektivitou a maximálnym komfortom pre pacienta. Obsahuje prevratné patentované chladenie, vďaka ktorému je ošetrenie šetrné a bezbolestné.

 Koľko ošetrení je potrebné absolvovať?

 Laserový impulz pôsobí na farbivo v chĺpku, ktoré tepelne zničí. Tento proces funguje, len kým sa chĺpok nachádza v aktívnej rastovej fáze. Chĺpky zasiahnuté laserom v tejto fáze už znovu nevyrastú. Nikdy sa však nenachádza v rastovej fáze 100 % ochlpenia. Preto treba zákrok opakovať. Počet opakovaní je individuálny, závisí od viacerých faktorov, ako je farba ochlpenia, farba pokožky, hrúbka chĺpkov. V priemere treba absolvovať 8 až10 ošetrení.

Časový odstup medzi jednotlivými ošetreniami je takisto individuálny, väčšinou 2 mesiace. Už po prvom ošetrení dochádza k úbytku 20 až 30 % ochlpenia a k vyriešeniu problémov so zarastajúcimi chĺpkami. Minimálne tri týždne pred zákrokom by sa chĺpky nemali vytrhávať, je vhodné ich holiť žiletkou. Naposledy je potrebné chĺpky oholiť presne dva dni pred ošetrením. Bezprostredne po epilácii môže byť pokožka červená, s prejavmi podobnými urtikárii – žihľavke.

Je to normálny jav, ktorý do 24 hodín alebo pri citlivejšej pokožke do 3 dní vymizne. Pokožku je vhodné ošetrovať upokojujúcim mliekom alebo krémom podľa odporúčania dermatológa. Laserovú epiláciu možno vykonávať aj v lete, ale striktne len na neopálenej pokožke. Preto je vhodnejšie absolvovať ju niekoľko týždňov pred dovolenkou, ako po dovolenke. Ak je pokožka opálená, treba počkať niekoľko týždňov, kým opálenie vybledne.

 Mudr. Lucia Podhorová

SÚŤAŽ: Uveď správnu odpoveď, vyplň kontaktné údaje a vyhraj poukaz na ošetrenie jednej lokality laserom! 

- - Inzercia - -