Dnes je štvrtok, 13.december 2018, meniny má: Lucia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Gina Lollobrigida oslavuje krásne jubileum

júl 07, 2017 - 13:09
Bola symbolom krásy a hovorilo sa jej aj Mona Lisa. Jedna z najkrajších herečiek minulého storočia, ktorá sa stala ikonou svetovej kinematografie Gina Lollobrigida v týchto dňoch oslavuje krásnych deväťdesiat rokov!

Oslava jubilea sa uskutočnila na námestí Piazza di Spagna v Ríme, kde rozkrojila gigantickú sedemposchodovú tortu posiatu veľkým množstvom ruží a na jej vrchu svietila tridsiatka, ktorá bola na torte umiestnená trikrát. 

itzt.jpg

Foto: 
sita

 

Gina Lollobrigida, vlastným menom Luigina Lollobrigida sa narodila v malom talianskom mestečku, odkiaľ sa neskôr presťahovala do Ríma. Práve tam vyhrala v súťaži MISS Rím prvé miesto a neskôr skončila tretia na Miss Taliansko, čo jej dopomohlo aj k tomu, že sa dostala na filmové plátna.

Jej kariéra začala naberať na obrátkach v päťdesiatych rokoch po uvedení filmov Fanfán Tulipán a Krásky noci, kde doslova zažiarila a stala sa hviezdou europského formátu. Nasledovali ďalšie úspešné snímky, z ktorých možno spomenúť Chlieb, láska a žiarlivosť, Rimanka, Zvonár u Matky Božej, či Dobrý deň, pani Campbellová, ktorý ju vyniesol až na nomináciu na Zlatý glóbus.

Od konca šesťdesiatych rokov sa objavovala vo filmoch len sporadicky a vrátila sa k výtvarnému umeniu.

- - Inzercia - -