Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V ZOO operovali vlka eurázijského

júl 12, 2017 - 12:57
V bratislavskej zoologickej záhrade operovali vlka eurázijského. Ako ďalej agentúru SITA informovala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu ZOO Bratislava Michaela Ferenčuchová, príprava zvieraťa, priebeh operácie aj následné preberanie z narkózy boli bez komplikácií a vlka pod menom Pontos po niekoľkých hodinách po operácii vypustili do svorky.

“Po otvorení nového výbehu pre vlkov eurázijských sme k našej pôvodnej svorke doviezli štyroch vlkov zo Španielska. Vlky sme potrebovali pred transportom do našej ZOO imobilizovať, ale počas imobilizácie sa stala nehoda a kovová časť imobilizačnej strely uviazla v panvovej kosti jedného z vlkov,“ uviedla Ferenčuchová.

Nové chovné zariadenie pre vlky euroázijské otvorila bratislavská ZOO koncom apríla tohto roka a je situované v zalesnenej časti ZOO. Keďže vlk je naším pôvodným druhom, nepotrebuje špeciálne vyhrievané koterce, zima mu nerobí problémy a v prípade príliš teplého počasia mu les ponúkne dostatok chládku.

Vlk obyčajný bol kedysi najrozšírenejšou šelmou, lovom sa však populácia natoľko znížila, že bola nastolená požiadavka záchrany vlka ako zoologického druhu. Vlk je čiastočne chráneným druhom, čo znamená, že sa môže loviť len v zimných mesiacoch. Bratislavská zoologická záhrada momentálne vlastní šesť vlkov.

Bratislavská zoologická záhrada sa rozkladá na ploche 35 hektárov v Mlynskej doline v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves a oficiálne ju otvorili 9. mája 1960. Zoo v súčasnosti chová 983 zvierat 157 druhov.

- - Inzercia - -