Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rozhovor s Luciou Kirinovič: Zo žurnalistky módna návrhárka

júl 14, 2017 - 13:08
Počas Bratislavských módnych dní sme sa mohli zoznámiť s módnou návrhárkou Luciou Kirinovič, ktorá absolvovala svoju prvú módnu prehliadku vôbec. Na móle predviedla originálnu kolekciu plnú farieb, strihov a vzorov. Pre ženský web poskytla exkluzívny rozhovor, v ktorom sa o nej dozviete viac!

Povedzme si niečo o tvojich začiatkoch. Ako sa z teba stala módna návrhárka a kedy si zistila, že to je tá cesta, ktorou sa chceš uberať?

Som vyštudovaná žurnalistka. S módou to síce nemá veľa spoločného, ale zase o móde som spočiatku trochu písala. K tejto oblasti ma to vždy ťahalo, robila som si návrhy a kombinovala oblečenie.

Čo pre teba znamená móda, resp. ako ju vnímaš?

Módu vnímam ako niečo, bez čoho sa nikto z nás nezaobíde. Je všade okolo nás. Či chceme alebo nie, ľudia nás vnímajú podľa toho, ako sme oblečení a teraz tým nemyslím jednotlivé značky oblečenia, ale štýl každého z nás. V móde je v podstate dovolené všetko, no veľkými písmenami by som zakázala silikónové ramienka na podprsenke!

Pamätáš si na svoje prvé šaty, ktoré si navrhla? Aké boli?

Presne si pamätám svoj prvý top, ktorý som si sama vystrihla a chcela zašiť. No skončil v koši. Dnes by bol možno šik, bol totiž vystrihnutý krivo a zašitý tiež. :-)

Kde pri tvorbe nachádzaš inšpiráciu?

Inšpiráciu naberám všade. Avšak úplne najviac ma baví ďaleký východ a minimalizmus. Mám rada jednoduchú neperkombinovanú módu. 

Čo všetko zahŕňa tvoja práca, ako prebieha tvorba šiat?

Najťažšie je rozhodne nájsť kvalitné materiály, ktoré budú čo najviac prírodné, teda najmä bavlna, bambus, zároveň však budú vyzerať krásne. Takmer všetky moje veci sú vyrobené z kvalitnej európskej bavlny. Začínam však od nákresu, potom robíme strih, ten prenesieme na látky a šijeme.

Navrhuješ a šiješ iba pre ženy, alebo aj pre pánov?

Navrhujem predovšetkým pre ženy, ale nevyhýbam sa ani pánom. Manžel má oblek z mojej dielne aj športové sako. Takže stačí sa ozvať. :-)

kiz.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Prezraď nám, čo máš na svojej práci najradšej?

Základ pre mňa je, že navrhovanie nenazývam prácou. Je to pre mňa radosť. Snažím sa spájať jednotlivé štýly a materiály, proste v móde experimentujem. To bude vidieť najmä na večerných róbach, ktoré práve pripravujem.

Máme tu leto, čas svadieb, nechystáš sa pripraviť kolekciu svadobných šiat?

Na svadobných šatách pracujeme, no riešime to individuálne, teda na konkrétnu nevestičku.

Svoje modely si po prvý krát uviedla na Bratislavských módnych dňoch. Ako si sa cítila a čo na to tvoje okolie?

Po Bratislavských módnych dňoch bolo moje okolie trošku v šoku, blízki o tom vedeli, no mnohí známi netešili. Najmä dúfam, že som svojimi modelmi potešila a že sa aj páčili. To je to, prečo to robím.

kiri.jpg

Foto: 
Ramon Leško

uk.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Móda v meste 2017 - Lucia Kirinovič

Autor: 
Milan Kulifaj

- - Inzercia - -