Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Výnimočný 14. júl: Narodeniny oslavovali dve hudobné hviezdy!

júl 14, 2017 - 15:48
Dátum, ktorý praje hviezdam. Aj toto možno povedať o 14. júli, dni, kedy sa narodili dvaja populárni speváci Československej scény. Narodeniny totiž oslavoval nielen spevák a niekoľkonásobný Zlatý slávik Karel Gott ale aj hitmaker Michal David.

Spevák Karel Gott sa na pódiách pohybuje už viac ako polstoročie a jeho úspech prerástol za hranice domácej scény. Rodák z Plzne dnes oslavuje krásne, sedemdesiate ôsme narodeniny. Začiatky jeho kariéry siahajú do roku 1958, kedy sa mladý, vyštudovaný elektrikár prihlásil do súťaže „Hľadáme nové talenty,“ počas ktorej u poroty prepadol, no publikom si ho žiadalo. Už o päť rokov na to získal prvého Zlatého slávika. Odvtedy jeho kariéra naberala na obrátkach a počas svojho života získal množstvo ocenení, predal viac ako 135 miliónov nosičov a vydal stovky hudobných platní. K jeho najznámejším skladbám patrí Když muž se ženou snídá, C´est la vie, Lady Carneval či Je jaká je.

gozz.jpg

Foto: 
sita

Spevák, skladateľ a hráč na klávesy Michal David si dnes, v deň dobytia Bastily, na torte sfúkol päťdesiatsedem sviečok. Už v šesnástich rokoch získal ocenenie Hudobník roka. Zlomovým okamihom v jeho kariére bol rok 1980, kedy debutoval piesňou „Chtěl bych žít tak jak se má,“ ktorú si aj sám napísal a na hudobnom festivale Intertalent o rok neskôr zvíťazil piesňou ,,Nenapovídej.“ V tom čase sa doslova "cez noc" sa stal hudobným idolom. Medzi jeho najväčšie hity patria pesničky Nonstop, Pár přátel, Discopříběh, Každý mi tě lásko závidí a rad ďalších, ktoré doslova zľudoveli.

mid.jpg

Foto: 
sita

- - Inzercia - -