Dnes je štvrtok, 23.máj 2019, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Eva Vokounová: Šperky, ktorých originalita vás očarí!

júl 15, 2017 - 18:45
Trnavčanka Eva Vokounová je šperkárka, ktorá si pred štyrmi rokmi založila svoju vlastnú značku doplnkov pre dámy. Okrem tých "klasických" sa venuje aj výrobe niečoho, čo len tak na pultoch predajní nenájdete – záušniciam.

Záušnice od Evy Vokounovej sú charakteristické najmä svojou extravaganciou, originalitou a tým, že sú netradične veľké, čím zaiste pútajú pozornosť. Momentálne sa jej šperky predávajú po celom Slovensku a obľubu si získali aj v zahraničí. Eva tvrdí, že výroba jedného kusu trvá aj niekoľko dní, nakoľko proces tvorby nie je jednoduchý. Snaží sa o to, aby bol každý jeden originálny, ručne maľovaný a zdobený, pričom motívy vymýšľa sama. Nemá však jeden najobľúbenejší, tvorí podľa toho, ako to momentálne cíti: „Skôr je to o období ktoré práve vtedy, keď vyrábam šperky, prežívam... Niekedy je to ornament, niekedy prírodné motívy, inokedy skôr čisté, jednoduché línie,“ hovorí.

Inšpirácia z každodenného života 

Pri výrobe záušníc jej inšpiráciu ponúkajú celkom obyčajné detaily v každodennom živote, či už na ulici alebo v lese. Eva prezradila, že všade sa nachádza niečo pekné, čo sa dá zužitkovať pri vytváraní dizajnu. Svoju najnetradičnejšiu záušnicu vytvorila len za pomoci prírodných materiálov, ktoré našla v lese: ,,Boli to najmä rôzne pierka, kamienky, konáriky alebo šípky."

182937_10201298942022421_1823964537_n.jpg

Foto: 
Facebook Eva Vokounová

Spokojnosť na prvom mieste

Keďže Eve záleží na tom, aby bola zákazníčka spokojná a aby sa pri nosení jej záušníc cítila naozaj pohodlne, každú jednu záušnicu si sama skúša: „Samozrejme že ich otestujem, nedopustím, aby sa s ňou dáma necítila dobre.“ Kto by si myslel, že tento klenot môže spadnúť pri chôdzi, je na omyle. Záušnica je totiž vyrábaná v tvare ucha a presne ho lemuje. Na tých väčších sa nachádza špeciálna sponka, ktorá  zaistí to, aby držala na uchu. Najlepšie na tomto šperku je, že ich môžete kombinovať s akýmkoľvek outfitom, tie výraznejšie sa hodia k obyčajným rifliam, jemnejšími záušnicami môžete doplniť napríklad aj večerné šaty na ples. 

1557579_10203185364781811_1348204946_n.jpg

Foto: 
Facebook Eva Vokounová

- - Inzercia - -