Dnes je štvrtok, 27.február 2020, meniny má: Alexander
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obľúbený areál Červený kríž je komplexne zrekonštruovaný

júl 17, 2017 - 15:52
Nový altánok, lavičky, gril či atrakcie pre deti. To všetko nájdete v novo zrekonštruovanom areáli Červený kríž v bratislavskom lesoparku. Rekonštrukciu tohto obľúbeného turistického miesta po 21 rokoch zrealizovalo hlavné mesto v spolupráci s Mestskými lesmi v Bratislave.

,,Červený kríž je obľúbené miesto pre turistov, cyklistov, rodiny s deťmi, ale aj veriacich, ktorí sa tu pristavia pri svojich púťach. Som rád, že odteraz sa všetci môžu tešiť na moderný areál, ktorý spĺňa súčasné potreby návštevníkov lesoparku,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.    Prvá časť rekonštrukcie prebehla na jeseň v roku 2016 v celkovej sume 67 800 eur. Postavil sa tu jednopodlažný altánok, v ktorom sú stoly, lavice a gril. Na jar tohto roka prebehla druhá etapa rekonštrukcie. Zahŕňala dostavbu druhej časti altánku, jeho zastrešenia, vybudovala sa aj vyhliadková veža pre deti a areál sa doplnil drevenými stolmi a lavicami. Na lúčnom priestore pred altánkom pribudli kamenné ohniská a odpadkové koše. Druhá časť rekonštrukcie bola v sume 36 930 eur.

Zrekonštruovaný altánok je celodrevená stavba, ktorá slúži ako kryté zastrešenie s priestorom na sedenie pre cca 35 turistov a návštevníkov danej lokality. Strecha je pokrytá plastovým šindľom. Klampiarske výrobky sú z pozinkovaného plechu. Na drevené prvky bolo použité drevo zo smreka (45 kubíkov).

Zrekonštruovaný areál Červená kríž je ďalšou atrakciou v mestských lesoch, ktorú mesto urobilo pre Bratislavčanov so zámerom prilákať ich do prírody. Od 15. júla je sprístupnený aj domček na strome v lokalite Pod Dubmi Dlhé lúky, v ktorom už prespali prví návštevníci. Minulý rok hlavné mesto spolu s mestskými lesmi vybudovalo domček na strome pod Kačínom, rozhľadňu na Americkej lúke, zrekonštruoval sa altánok pri 9. mlyne s grilom, ale aj altánok pri dele na Partizánskej lúke. V mestských lesoch mesto vlani zrekonštruovalo takmer 3 km lesných ciest (lesná cesta Lamač (smer Kačín), lesná cesta nad Račou a lesná cesta Sliva – Malý Slavín).

- - Inzercia - -