Dnes je nedeľa, 23.február 2020, meniny má: Roman, Romana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hemoroidy sa dajú vyliečiť bez bolesti a operácie

júl 17, 2017 - 16:14
Podľa štatistiky na hemoroidy trpí polovica práceschopného obyvateľstva. To znamená, že každý druhý človek sa už stretol s týmto nepríjemným a chúlostivým ochorením. Aké spôsoby liečby hemoroidov sa dnes používajú v súčasnosti v medicínskej praxi?

Za najtradičnejší a najrozšírenejší spôsob je považovaná operácia. Sama o sebe nie je až taká hrozná, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad, ale pooperačné obdobie je veľmi ťažké. Proces vyprázdňovania čriev je pomerne bolestivý, ale nedá sa mu vyhnúť – jesť tak či tak treba.  Práve preto začali vedci hľadať iné spôsoby liečby hemoroidov – bezoperačné. Pri ktorých nie sú potrebné nemocničné podmienky a zákrok je rýchly, bezbolestný a bez následkov. A hlavne pacient si počas liečby úplne zachováva svoju pracovnú schopnosť.

K takýmto metódam dnes patrí laserová alebo infračervená koagulácia (fotokoagulácia). Ako sa vykonáva? Hemoroidálny uzol je zásobovaný krvou cez cievnu stopku, cez ktorú prechádza žila aj tepna. Práve tu sa vykonáva kauterizácia, vytvorí sa jazva, cieva sa zmenší, obmedzí sa prietok krvi a uzol postupne odpadne. Tento spôsob umožňuje vyhnúť sa silnému arteriálnemu krvácaniu. Mimochodom, práve tento spôsob odporúčajú proktológovia pri liečbe krvácavých hemoroidov v počiatočných štádiách.  

Trochu odlišný postup sa uplatňuje pri ligácii pomocou latexových krúžkov – tento spôsob sa v súčasnosti pomerne často využíva pri liečbe hemoroidov. Na základňu stopky, ktorá vyživuje hemoroidálny uzol sa nasadia gumené krúžky. Tieto postupne stláčajú a sťahujú stopku. Je potrebný takýto pomalší postup, aby sa nevytvorila rana. O niekoľko dní sa hemoroidálny uzol scvrkne a odpadne. 

Kladom týchto moderných metód je ich bezbolestnosť. Neznamená to však, že hemoroidy sa už niky nevrátia. Dokonca aj keď sa hemoroidálne uzly odstránia pomocou chirurgickej operácie, porucha krvného obehu pretrváva (toto je aj hlavná príčina vzniku ochorenia). A choroba sa môže objaviť na iných miestach. Preto je nemenej dôležité pochopiť, prečo hemoroidy vznikli. Pokiaľ sa jedná o zranenie v krížovej oblasti a kostrči – treba ho vyliečiť. Ak je príčinou sedavý spôsob života alebo zamestnanie, spojené s ťažkou fyzickou prácou – je potrebné to zmeniť. Po absolvovaní liečby bude potrebné zabudnúť na alkohol a nesprávne stravovacie návyky. A toto bude prevenciou nielen pred hemoroidmi, ale aj inými ochoreniami. Preto neodkladajte návštevu lekára. 

V medicínskom centre DoktorPRO využívajú skúsení špecialisti na liečbu hemoroidov miniinvazívne bezoperačné metódy. Tieto nie sú pre pacientov nepríjemné a nevytrhnú ich z normálneho životného rytmu ako operácia a zároveň ich účinne zbavia nepríjemnej choroby. Zavolajte aj Vy do centra DoktorPRO 0-800-200-000 a objednajte sa na vyšetrenie k proktológovi. Zbavte sa nepríjemných ťažkostí a bolesti!

- - Inzercia - -