Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Peter a Katka Saganovci: Naša dovolenka je vždy v pohybe

júl 19, 2017 - 10:03
O letnej dovolenke Peter a Katarína Saganovci ani nesnívali. Diskvalifikácia na Tour de France však nášmu cyklistickému šampiónovi umožnila užiť si pár pekných dní s tehotnou manželkou v talianskom mestečku Portofino. A keďže Peter má už povinnosti vo svojom tíme, na otázky o spoločných dovolenkách Slovenke odpovedala Katka.

Kde najradšej s Petrom dovolenkujete? Máte nejaké obľúbené miesto?

Počas roka máme s manželom času pre seba, keď môžeme byť naozaj sami, skutočne veľmi málo. Preto potom počas tých vzácnych pár dní voľna je pre mňa obľúbené každé jedno miesto, kde sa práve ocitneme, či už sme doma na terase alebo niekde na cestách. Nezáleží veľmi na tom, kde sme. Aj cesta môže byť cieľ. Svet je predsa obrovský a nádherný. Našou srdcovkou je Monako, pretože sme tam našli trošku pokoja a kúsok anonymity, ale páči sa nám aj americký Utah, pobrežie Stredomoria a azda najviac nás očarila magická Francúzska Polynézia.
 
Dávate prednosť oddychu na pláži, návšteve pamiatok, alebo skôr aktívnym dňom – športu, cestovaniu?

Pasívny relax Peťovi nič nehovorí a preto sme aj počas dovolenky vždy v pohybe. Ležať na pláži by ste nás našli len ťažko. Ak pláž, tak jednoznačne nesmú chýbať vodné športy a more adrenalínu! Radi však spoznávame aj nové miesta, zákutia či malebné dedinky a nikdy si nenecháme ujsť príležitosť ochutnať miestne špeciality, láska predsa ide cez žalúdok!
 
Aké sú vaše obľúbené jedlá na dovolenke?

Dobré jedlo je základ a miestna kuchyňa je pre nás ideálny spôsob, ako spoznať danú kultúru a lokalitu zážitkovou formou, pretože jeme neskutočne radi! Kdekoľvek na svete sa však ocitneme, tak vždy vyhľadávame miestne jedlá z topinambura, ale to už je v mojom prípade asi skôr profesionálna deformácia1. V prímorských mestečkách uprednostňujeme ryby a plody mora, Peťo si minulý rok napríklad mimoriadne obľúbil slávky. V Utahu sme zase objavili úžasný sendvič s avokádom a jablkovo-figovým chutney, ale veľmi radi máme aj grilované špeciality a celkovo také tie obyčajné pohodové posedenia pri grile s vôňou leta v povetrí...
 
Je dovolenka pre vás naozaj dovolenka, alebo popri tom „musíte“ aj pracovať?

Ako som už spomínala, chvíle voľna sú pre nás naozaj veľmi cenné, a preto počas dovolenky riešime skutočne len záležitostí, ktoré takpovediac „horia“. Ale väčšinou sa snažíme pred odchodom usporiadať veci tak, aby sme notebooky a telefóny ani nevideli a mali čas len sami pre seba. Stojí to za to!
Krásne a čarovné leto všetkým!

- - Inzercia - -