Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lúčnica si na profesora Nosáľa zaspomína v Tatrách!

júl 24, 2017 - 11:58
Umelecký súbor Lúčnica sa po tridsiatich rokoch vracia do Tatier, kde pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese absolvujú rad aktivít a vystúpení. V rámci programu, ktorý majú organizátori pripravený, si zaspomínajú na profesora Štefana Nosáľa, ktorému tak vzdajú hold.

Po tridsiatich rokoch sa slovenská a svetová legenda vracia do našich veľhôr. Priamo pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese, kde sa na otvorení Majstrovstiev sveta v lyžovaní 1970 zišlo takmer 100-tisíc divákov, predvedú lúčničiari obyvateľom aj návštevníkom Vysokých Tatier to, čo už takmer sedemdesiat rokov obdivuje celý svet.

Umelecký súbor pricestuje do Vysokých Tatier vlakom. Hneď v prvý deň v rámci programu absolvujú výstup na Kriváň. Spoločne s folklórnym súborom Vagonár a ďalšími súbormi z podtatranských obcí a miest zaspievajú pri Štrbskom plese. Malí záujemcovia si budú môcť počas dvoch dní s tanečníkmi Lúčnice vyskúšať aj tanečnú školu. Vyvrcholením programu bude vystúpenie takmer 50-členného tanečného súboru so speváckou skupinou a orchestrom.

,,Do programu plánujeme zakomponovať spomienkové videá, či fotografie pána profesora Nosáľa a celý program bude poňatý ako vzdanie úcty jeho dielu. Bude to oslavné na jeho pamiatku," prezradila nám Štefánia Bartošová.

nosal0013.jpg

Foto: 
Ramon Leško

PROGRAM:

31.07.2017 - Cesta Lúčnice vlakom z Hlavnej stanice v Bratislave na Štrbské Pleso.
01.08.2017 - Výstup Lúčnice na Kriváň.
02.08.2017 - Spievanie okolo Štrbského plesa (o 16:00 hod.) s členmi Lúčnice, FS Vagonár a ďalších folklórnych súborov a speváckych skupín spod Tatier.
03.08.2017 - Predstavenie Lúčnice pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese. (17:30 - Otvorenie brán areálu, 19:00 - Úvodný program, po 20:00 - Lúčnica)
V úvodnom programe budú účinkovať: Spevácka skupina Štrbän zo Štrby, Veseličky z Liptovských Sliačov, Detský folklórny súbor Ďumbier z Liptovského Mikuláša, Pramienok z Liptovského Mikuláša, Jadlovček z Margecian a Letnička z Popradu.
02. až 04.08.2017 - Tanečná školička Lúčnice *(v rámci Medvedích dní) na Hrebienku.

 

- - Inzercia - -