Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Páni, dajte voľnosť fantázii!

august 01, 2017 - 14:13
Kým počas pracovného času panujú v pánskej móde striktné pravidlá, vo voľnom čase môžu muži dať voľnosť fantázii!

Ortuť teplomera neľútostne stúpa a mužom nastávajú ťažšie časy ako ženám. Obleky a uzavretá obuv sú pre väčšinu z nich v pracovnom kolobehu nevyhnutnosťou. Avšak, čo je v práci a inštitúciách, ktoré si na dodržiavanie protokolu potrpia, nutnosťou, je doma alebo počas voľna tabu. Zabudnite na ťaživé materiály, košele s dlhými rukávmi, pod ktoré patria tielka alebo tričká proti poteniu, či dlhé nohavice s uzavretými topánkami. Mimo práce môžu muži siahnuť po tričkách, krátkych nohaviciach, mokasínach či dokonca šľapkách! V akých kúskoch budú páni pôsobiť štýlovo a vkusne?

Voľný čas ponúka veľa možností

V piatok máva mnoho veľkých firiem ,cheat day, keď si muži môžu obliecť napríklad aj krátke nohavice s tričkom alebo košeľou. Inak tieto kúsky bývajú podľa protokolu povolené len vo voľnom čase,“ vysvetľuje Nikoleta Kosťuová z prestížneho pánskeho salónu Nicollas Berenique. Tento rok bodujú capri nohavice alebo sedemosminové nohavice, šortky sú v kurze každú sezónu. „Voľný čas je otázkou vkusu a fantázie. Myslím, že práve v momente, keď človek prekoná bariéry, vyzerá zaujímavo a nie tuctovo,“ myslí si dizajnér Patrik Badó. A v čom muž počas horúcich dní zaboduje?

Pokojne môže zvoliť ľanovú košeľu a ,kraťasy jemne nad koleno. Efektne pôsobia krátke nohavice s pukmi, strihané na oblekový štýl, jemne zahnuté... Mali by to však byť kúsky, ktoré vyzdvihnú prednosti mužskej postavy. Trošku out mi prídu už ,kapsáče s desiatkami vreciek,“ hovorí s úsmevom odborník na pánsku módu. Počas svojho voľna môžu muži nosiť takmer všetko. Teploty nad tridsať stupňov prajú jednofarebným tielkam alebo polokošeliam. Netreba voliť príliš veľa vzorov alebo obrovské nápisy, stačí sa zamerať na jeden odtieň.

Skúste pestré farby

Farbou tohto roka je hráškovozelená, konkrétne odtieň „greenery“. Určite by páni mali vyskúšať aj farebné kombinácie podľa profíkov. „Indigo modrú v kombinácii s lososovou alebo bielou, lososovú s pastelovou modrou, svetlosivú s farebným károm alebo jemnú žltú s modrou. Tieto kombinácie len pozdvihnú opálenie,“ radí Nikoleta Kosťuová. „Počas leta letia ľahké materiály a pestrejšie alebo pastelové farby, prípadne svetlé a zemité odtiene. Aj opasky sa nesú v týchto tónoch, prípadne tiež klobúčiky, ktorými sa muži chránia pred slnkom,“ vysvetľuje Veronika Nagyová. Večná otázka žien, ale i mužov – čo na nohy? „K jednoduchému pánskemu letnému outfitu sa hodia elegantné kožené šľapky alebo mokasíny,“ radí Patrik Badó. Nikdy nie však s ponožkami, prízvukujú odborníci zo salónu Nicollas Berenique. P

ráve ponožky do sandálov bývajú „špecialitou“ slovenských a českých pánov. Je to však módne faux pas. Do mokasín alebo tenisiek sa však hodia savé členkové ponožky, ktoré nevidieť a chránia nohy pred prílišným potením. Nosiť uzavreté topánky naboso sa kvôli poteniu neodporúča. Čo je teda v mužskom letnom botníku dovolené? „Kožené šľapky, elegantnejšie ,žabky alebo mokasíny. Tieto kúsky si páni môžu obuť na neformálne príležitosti, nemusia mať ťažké uzavreté topánky, ktoré nosia počas pracovného času,“ uzatvára dizajnér Patrik Badó.

- - Inzercia - -