Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mladý, odhodlaný, talentovaný

august 01, 2017 - 15:18
Peter Farkašovský sa od svojich vrstovníkov veľmi odlišuje. Kým mnohí dvadsaťroční mladí muži ešte tápu v dospeláckej každodennosti, on stojí nohami pevne na zemi a vie, čo od života chce i to, čo na oplátku životu ponúkne on. A nie je to len hudba, ktorou sa dostáva do popredia.

Ako si užívate leto?

Teraz v lete sa venujem najmä rodine a písaniu nových piesní. Každý deň som zavretý v izbe a píšem, pretože práve teraz mám na to najviac času a mám aj možnosť stretávať sa s priateľmi a známymi, u ktorých občas nájdem aj nejakú tú inšpiráciu. Keď k tomu pridáme pár vystúpení, ktoré teraz v lete mám, je toho celkom dosť.

U mladých je to naopak, v lete skôr cestujú.

Áno, je to u mňa naopak. Posledný rok som bol doma, predtým som dva roky strávil v Kanade a už sa mi žiadalo prísť domov a byť s rodinou. Pôjdeme spolu aj na dovolenku, takže budeme aj cestovať.

Veľmi pekne hovoríte o svojej rodine, zrejme ste na ňu aj veľmi naviazaný.

Je pre mňa veľmi dôležitá. Priznám sa, že som si to až tak veľmi neuvedomoval a bol s nimi každý deň. Bola to samozrejmosť. No keď som bol v Kanade, odkázaný sám na seba, vtedy som si uvedomil, ako veľmi dokáže človeka rodina podržať a ako veľmi rodinu potrebujem.

Ak si správne spomínam, štúdium v Kanade dostalo prednosť pred účasť vo finále Superstar, v ktorej ste to mali veľmi dobre rozbehnuté.

Áno bolo to tak. Škola vtedy uviedla, že ak by som sa rozhodol pokračovať v Superstar, musel by som sa vzdať štipendia. No a ja som človek, ktorý keď niečo začne, tak to dokončí. Prednosť dostala škola. Akoby ma niečo vyššie nasmerovalo práve na túto cestu , ktorú som mal dokončiť.

Veríte na veci medzi nebom a zemou, keď hovoríte, že vás na túto cestu nasmerovalo niečo vyššie?

Áno, čím ďalej tým viac. Učím sa akceptovať veci také, aké sú. Najmä posledný rok som mal viac času usporiadať si v hlave niektoré veci. Vždy, keď sa mi stane niečo zlé, sám seba sa spýtam, čo ma to malo naučiť a čo je na tom vlastne to dobré. A vždy sa na tom niečo dobré nájde, v niektorých prípadoch ešte to dobré dokonca preváži samotnú zlú situáciu. Verím, že všetko je tak, ako má byť. Len občas to pochopíme až trošku neskôr.  

Celýrozhovor nájdete v aktuálnom čísle Slovenky 31/2017 

- - Inzercia - -