Dnes je utorok, 20.august 2019, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Andrea Verešová: Na BMD v Prahe predvedie novú kolekciu šiat

august 05, 2017 - 10:00
Topmodelka Andrea Verešová minulý rok na Bratislavských módnych dňoch v Prahe po prvý krát predstavila svoju kolekciu BLACKEVE a už v polovici septembra si to zopakuje opäť!

Andrea, kde vznikol ten prvotný nápad vytvoriť si vlastnú kolekciu?

Potrebovala som párty šaty, ktoré mi chýbali v šatníku a tiež také, ktoré by boli univerzálne. Proste šaty, ktoré mám pocit, že na trhu chýbali. Preto som sa dala som sa dokopy s mojou skvelou kamarátkou a úžasnou módnou návrhárkou Zuzanou Lešek Černou a spoločne sme vymysleli a vytvorili kolekciu večerných a koktejlových šiat, ktoré si budú môcť dať ženy ušiť na mieru. Oficiálne bude kolekcia v predaji od polovice novembra. Dúfam, že sa budú modely ženám páčiť, snažili sme sa vytvoriť šaty, ktoré budú lichotiť každej žene a vyzdvihnú jej prednosti.

Ako by ste charakterizovali vašu tvorbu?

Navrhujem to, čo ma baví, čo mám pocit, že je pekné. Chcela som vytvoriť jednoducho niečo, čo by bolo originálne, výnimočné, zaujimavé zároveň a podtrhlo takú tú ženskosť, sexepíl a aby sa každá žena cítila výnimočná.

V ktorej pozícii sa cítite lepšie, v modelkovskej alebo návrhárskej?:-) 

Ťažké povedať, ja som rada, že som sa mohla prehodiť aj na tú druhú stranu barikády a vyskúšať si to aj z pozície návrhárky. Je to pre mňa niečo úplne nové, neznáme, a je to taká výzva.

Aký je váš postoj k móde?

Móda ma živí a baví. Stala sa súčasťou môjho života. Už viem, že je dôležité cítiť sa dobre a nie je hanba byť krásna. Myslím, že je prirodzené chcieť sa páčiť a vedieť, čo nám najviac pristane. Pekné oblečenie pomáha zodvihnúť sebavedomie. Móda je hra a robí náš život krajším a príjemnejším.

Čo si najradšej obliekate?

Mám v živote veľa rolí a na každú z nich sa rada štýlovo a vkusne oblečiem. Či ma stretnete pri práci, športe, vo voľnom čase, na prechádzke s rodinou alebo kamarátmi, vždy sa snažím obliecť sa tak, aby som sa cítila pohodlne, elegantne a pekne. A pokiaľ si náhodou nie som s výberom vhodného oblečenia istá, nebojím sa poradiť aj s odborníkom.

Súvisí móda nejakým spôsobom aj s vašou nadáciou, ktorú ste založili?

Samozrejme. Aj prostredníctvom módy sa snažím deťom plniť sny v podobe reálneho zážitku. Na minuloročných Bratislavských módnych dňoch v Obecnom dome v Prahe som mala možnosť splniť sen štrnásťročnej Martinke, ktorá sa vyliečila z onkologického ochorenia a jej túžbou bolo prejsť sa ako modelka po prehliadkovom móle. A tak sa aj stalo. Martinka spoločne so mnou zahájila šou v národných krojoch, z čoho mala obrovskú radosť. V tomto chcem pokračovať aj naďalej, pretože mám obrovskú radosť, keď vidím rozžiarené detské oči.

Na čo sa môžeme tešiť o mesiac v Prahe?

Na Bratislavské módne dni pripravujem novú kolekciu, na ktorej sa už intenzívne pracuje. Budú to opäť večerné a koktejlové šaty:-)

img_2159.jpg

Foto: 
archiv A.V.

- - Inzercia - -