Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako správne líčiť oči? Tipy a triky od vizážistky Nikoly z Krasotiky

august 14, 2017 - 11:33
Nika je jednou z vizážistiek známeho e-shopu Krasotika a kozmetikou sa zaoberá už niekoľko rokov. Keďže sme na ňu počuli samé chvály, rozhodli sme sa vám priniesť tipy a triky v oblasti líčenia.

Tak nám na úvod prezraď čo ťa najviac baví na líčení? V akej časti tváre sa najviac vyžívaš?

Pre mňa je líčenie koníčkom a povedať konkrétnu časť, ktorú líčim najradšej, je veľmi náročné. Baví ma všetko, čo je spojené s líčením, avšak obzvlášť si dávam záležať na očiach. Chcem, aby pôsobili dokonale, pretože prvé, čo by si mal človek všímať, sú oči a cez ne predsa najlepšie vidíme do duše :)


S tým súhlasíme. Oči sú veľmi dôležité. Naše čitateľky sa najviac pýtajú na blendovanie očí. Povieš nám, aké je tajomstvo krásne nalíčených očí?

Tak ja Vám to tajomstvo poviem.. Nie je to žiadne tajomstvo (smiech). V dnešnej dobe si ženy dokážu prostredníctvom internetu vyhľadať rôzne tutoriály podľa líčení tých najznámejších make-up artistov. Tým azda najzákladnejším pravidlom je, ako už bolo spomenuté, blendovanie. Je potrebné, aby oči mali perfektné prechody, nakoľko nie je nič horšie, ako nie úplne roztieňované očné tiene. Nie je to nič ťažké a zvládne to naozaj každá z nás.

Základom sú štetce . Dovolím si tvrdiť, že pokiaľ má človek kvalitné štetce, už to potom ide samo. Plochšie štetce slúžia na nanášanie tieňa po celej ploche viečka. Základ je však poobzerať sa po naozaj dobrom blendovacom štetci. Musí mať jemné husté vlákna zastrihnuté do oblého tvaru. Najvhodnejšie sú guľaté štetce s dlhými vláknami. Šírka štetca potom závisí od toho, ktorú časť oka blendujete. V našom e-shope Krasotika ponúkame široký výber štetcov, takže rozhodne nájdete, čo potrebujete.

A čo očné tiene? Ako si správne vybrať tiene a odhadnúť ich kvalitu?

Treba sa hlavne zamyslieť na tým, s čím sa Vám dobre pracuje. Niekto preferuje tekuté, niekto krémové a iní zase práškové očné tiene. Ako prvá a snáď tá najdôležitejšia vlastnosť očného tieňa je pigmentácia. Je veľmi dôležité, aby očný tieň po nanesení zanechal stopu. Najideálnejšie je, aby sa produkt príliš neprášil. Očné tiene dostanete teraz v akejkoľvek podobe – rôzne palety očných tieňov, mono očné tiene, či refily.

Odtiene by ste si mali vyberať na základe odtieňa dúhovky oka. Ak máte oči modré, najideálnejšie sú v tehlové, zlaté a rôzne zemité farby. Podporiť ich taktiež môžte pravidlo "tón v tóne" a siahnuť po rovnakej farbe, akú máte farbu očí. Pre zelené oči sú skvelými odtieňmi ružová, žltá, medená a taktiež fialová farba. A nakoniec hnedé oči, ktoré to majú asi najľahšie. Pri hnedých očiach môžete použiť naozaj ktorúkoľvek farbu. Hnedým očiam napríklad svedčí veľmi fialová farba alebo pre odvážnejšie typy kráľovská modrá farba.

Sú lepšie krémové alebo púdrové očné tiene?

Ja osobne preferujem púdrové očné tiene, podľa mňa sa s nimi vie človek lepšie vyhrať a ľahšie sa s nimi pracuje, pretože neschnú ako krémové či tekuté očné tiene. Veľmi dobrá je napríklad kombinácia práškových a krémových očných tieňov. Krémové očné tiene dokážu zintezívniť farbu, sú trvácnejšie a pokiaľ sú kvalitné, tak vôbec sa nezlievajú do viečok.

Je potrebné používať aj podkladovú bázu pod očné tiene?

Nie je to pravidlo, ale pokiaľ chceme mať dlhotrvácne a podľa možností intenzívne farby na očiach, tak používať ju určite potrebné je. Veľa žien to podceňuje a podkladovú bázu považujú za zbytočnú vec. Bohužiaľ sú na omyle. Naozaj si treba vybrať vhodnú podkladovú bázu, pretože tak, ako vyberáme ideálny make-up, je potrebné vybrať ideálnu podkladovú bázu v závislosti od toho či máte mastné, suché alebo bezproblémové viečka.

V dnešnej dobe sú veľmi populárne očné linky. Najčastejšie sa stretávame s otázkou ako si nalíčiť precíznu očnú linku tak, aby vyzerala dokonalo?

Milujem linky. Milujem ich nosiť a taktiež líčiť. Avšak je dôležité si uvedomiť, že existujú rôzne typy očí a nie každému oku pristanú linky. Ak máte padnuté viečka, lepšie je linku vynechať a zamerať sa na optické zdvihnutie viečka prostredníctvom klasických očných tieňov. Samozrejme každá žena by chcela nosiť linky. Dám Vám radu. Skúste ich líčiť jemnejšie napríklad čiernou ceruzkou a radšej presahovať menej. Ak máte oči ďaleko od seba, začnite linku líčiť od začiatku vnútorného kútika a naopak, ak blízko seba, tak aspoň od polovice oka.

Ak by som Vám mohla dať tip, ako si najlepšie nalíčiť linku, vyskúšajte si podoprieť lakeť a linku ťahať od vnútorného viečka ku vonkajšiemu. "Krídielka" dolíčte dodatočne, najlepšie jedným ťahom aby sa krásne vykreslila špička. Je to hlavne o tréningu a nájsť si spôsob, ktorý Vám bude vyhovovať. A malý typ pre žienky... vyskúšajte hnedú linku! Vyzerá veľmi prirodzene.

Na záver tohto rozhovoru by si nám mohla zhrnúť tie najdôležitejšie tipy pri líčení oči?

Niektoré sú aj moje osobné typy a určite to nepovažuje za pravidlá. Milujem skúšať nové veci a preto sa nebojte ani vy. Blendujte! A toto neplatí len pri očiach. Taktiež pri konturovaní či líčkach. Používajte podkladové bázy, pretože ten čas, ktorý venujete precíznemu líčeniu, sa Vám vráti v podobe výdrže počas celého dňa. To, do čoho by ste mala investovať, sú štetce. Ak máte kvalitné štetce, o ktoré sa kvalitne staráte, potom aj líčenie bude kvalitné. A čo je asi najdôležitejšie zo všetkých týchto tipov je - verte si. Nič nevyzerá lepšie ako sebavedomá žena. Pokiaľ sa budete vo svojom líčení cítiť dobre, tak je to v poriadku. Nie je nič dôležitejšie.

Ďakujeme Nika za rozhovor. Prajeme všetkým našim čitateľkám veľa úspechov pri líčení a Nike nech sa darí v jej pracovnom živote.

Ďakujem za príjemný rozhovor. Som veľmi rada, že som sa o niečo malo mohla s Vami podeliť a možno aj poradiť.

- - Inzercia - -