Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dovolenky v plnom prúde: Na čo nezabudnúť?

august 16, 2017 - 13:02
Dovolenky sú v plnom prúde a každý z nás sa na tú svoju zaiste nesmierne teší. Po náročných dňoch v práci si človek zaslúži vypustiť z hlavy všetky starosti a užívať si ničnerobenie. Čo však robiť pre to, aby ste pred vycestovaním nemali stres a na nič nezabudli? Prinášame vám pár tipov, čo si pribaliť do cestovného kufra.

1. Základné náležitosti

Medzi tie základné veci, bez ktorých nevycestujete patrí cestovný pas alebo občiansky preukaz. Záleží od toho, do akej krajiny cetujete. Na dokladoch si však overte dobu platnosti a nezabúdajte, že dieťa do 15 rokov musí mať cestovný pas všade za hranicami Slovenska. Ďalej letenka, vodičský preukaz, peniaze, kreditná karta a v neposlednom rade cestovné poistenie.

pass-2260989_640.jpg

Foto: 
Pixabay.com

2. Oblečenie

Je to na každom z vás, pretože každý vie, čo potrebuje. Ženy ale pribalia aj to, čo nepotrebujú, preto je vhodné si pred dovolenkou pripraviť zoznam so všetkým, čo si chcete pribaliť. A možno obliecť v tie-ktoré dni. Samozrejmosťou sú plavky, plážová obuv, tričká, kraťasy, sukne, šaty, klobúk a nezabudnite ani na aspoň jeden kus teplého oblečenia.

3. Elektronika

Mobilný telefón s nabíjačkou je samozrejmosť. Pre pekné spomienkové fotografie je vhodný kvalitný fotoaparát. Notebook si radšej nechajte doma. Na dovolenke ho zaiste potrebovať nebudete.

analogue-1869459_640.jpg

Foto: 
Pixabay.com

4. Drogéria

Kozmetické veci sú veľmi dôležité. Do kufra si pribaľte zubnú kefku, pastu, krém na opaľovanie, po opaľovaní, šampón, sprchový gél, dezodorant, potreby na holenie a tiež chladivý krém v prípade spálenia sa.

cosmetics-2389779_640.jpg

Foto: 
Pixabay.com

5. Lieky

Okrem liekov, ktoré užívate pravidelne, by ste nemali zabudnúť na lieky od bolesti, proti horúčke, nevoľnosti, niečo na dezinfekciu, uštipnutie a nejaký obväz.

medications-257336_640.jpg

Foto: 
Pixabay.com

A na záver - Ak cestujete lietadlom, pred odchodom si nezabudnite prezrieť povolenú veľkosť batožiny, aby ste nemuseli doplácať alebo vyhodiť niečo z kufra na letisku:-)

- - Inzercia - -