Dnes je streda, 08.júl 2020, meniny má: Ivan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Máte hemoroidy?

august 18, 2017 - 11:25
Navrhujeme Vám urobiť si krátky test! Keď zodpoviete niekoľko otázok, dokážete určiť, či máte hemoroidy.

Ale ešteže čo!“ poviete si. „Mňa sa to netýka! Nebudem ani ďalej čítať!“

A to je chyba! Štatistiky ukazujú že, približne 40 % obyvateľstva zemegule sa skôr či neskôr stretne s týmto problémom. A okrem toho, mnohí ľudia aj pri prejave zjavných a zdanlivo známych symptómov, nedokážu identifikovať na sebe túto chorobu. Až keď sú diskomfort a bolesti neznesiteľné, začnú uvažovať o návšteve lekára.

Hemoroidy sa neobjavujú zo dňa na deň. Vyvíjajú sa pomaly a dávajú o sebe vedieť zvyčajne po náhodnom vyprovokovaní – po fyzickej záťaži, štipľavej strave alebo zápche. Je dôležité odhaliť hemoroidy v počiatočnom štádiu a predchádzať im najjednoduchším a bezbolestným spôsobom. Preto Vám ponúkame tento jednoduchý samotest.

Odpovedzte na nasledovné otázky:

  1. Mávate pocit svrbenia alebo pálenia v análnom otvore?

  2. Máte niekedy pocit plného konečníka aj napriek tomu, že nemáte nutkanie ísť na toaletu?

  3. Všimli ste si červené odtiene (žilky) v stolici?

  4. Máte rozšírené žily alebo výrazné metličky na nohách?

  5. Trpíte pravidelnými zápchami?

  6. Trávite na toalete zvyčajne viac ako 5 minút?

  7. Všimli ste si uzly alebo hrčky v análnom otvore ihneď po vyprázdnení?

Teraz vyhodnoťte výsledok nasledujúcim spôsobom: ak ste kladne odpovedali na 2–3 otázky, odporúčame absolvovať vyšetrenie u proktológa. Pokiaľ ste napočítali 4 a viac kladných odpovedí, už teraz môžeme s istotou tvrdiť, že máte jedno z proktologických ochorení.

V medicínskom centre DoktorPRO Bratislava funguje proktologické oddelenie. Konzultácie poskytujú proktológovia, ktorí majú veľké skúsenosti a ktorí absolvovali špeciálnu prípravu v pobočkách medzinárodnej siete DoktorPRO. Majú k dispozícii moderné prístroje, ktoré umožňujú presne stanoviť diagnózu a monitorovať všetky etapy liečby. Okrem toho, aj samotný pacient môže na požiadanie vidieť na obrazovke monitora stav hemoroidálnych uzlov pred a po liečbe. Ale to nie je to najdôležitejšie! Najdôležitejšia informácia pre Vás je, že DoktorPRO Bratislava sa špecializuje výhradne na bezoperačnú a takmer bezbolestnú metódu liečby hemoroidov. Kým väčšina pacientov s hemoroidmi podstupuje operácie, ktoré ich vytrhávajú z koľají bežného života, DoktorPRO ponúka svojím pacientom možnosť zbaviť sa hemoroidov nenápadne aj pre seba samého, aj pre okolie. V závislosti od štádia ochorenia budete potrebovať od 2 do 5 sedení. Predstavte si, že sa môžete zbaviť hemoroidov po 2 sedeniach!!! A zároveň vás poteší vysoká úroveň služieb, komfortu a spoľahlivosti kliniky, ktorá funguje v súlade so západnými štandardmi. Dokonca aj objednávanie na vyšetrenie sa robí telefonicky 0-800-200-000

Ak Vás hemoroidy trápia už dlho, alebo sa prvé symptómy objavili len nedávno, neodkladajte liečbu! Teraz už viete, na koho sa treba obrátiť! Bez operácie, bez bolesti, bez vytrhnutia z bežného života sa môžete zbaviť hemoroidov a trhlín konečníka.  

- - Inzercia - -