Dnes je utorok, 25.jún 2019, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Život s hemoroidmi znie ako rozsudok

august 24, 2017 - 10:09
Vznik hemoroidov prináša so sebou množstvo nepríjemností. Trpí nimi 14 až 60 ľudí zo 100, často aj bez symptómov. A koľko starostí spôsobujú! Svrbenie, diskomfort a bolesti sa zo dňa na deň len zhoršujú. Nehovoriac o tom, že symptómy hemoroidov môžu zakrývať aj iné ochorenia konečníka. Nižšie uvádzame minimálny súbor podmienok, dodržanie ktorých pomôže uľahčiť život pacientovi s hemoroidmi a podstatne uľahčí priebeh ochorenia.

SPRÁVNA STRAVA

Najdôležitejším bodom v bežnom živote pacienta s hemoroidmi je odstránenie možných porúch v činnosti čriev ako sú hnačky a zápchy. Aby črevá normálne fungovali, treba sa správne stravovať. Človek trpiaci hemoroidmi alebo s predispozíciou na toto ochorenie musí povinne zaradiť do svojho denného jedálnička od dvoch do troch litrov tekutín. Taktiež sa odporúča zvýšiť príjem potravín, obsahujúcich vlákninu: čierny chlieb a chlieb s otrubami, čerstvú zeleninu a ovocie, sušené slivky, ovsené vločky, pohánku a krúpy. Potraviny z bielej rafinovanej múky, plnotučného mlieka treba obmedziť, ale kyslomliečne výrobky môžete a mali by ste jedávať denne, obzvlášť tie obohatené bifido- a laktobaktériami.

Z jedálnička pacienta s hemoroidmi treba úplne vylúčiť korenené, vysmážané, údené a štipľavé jedlá a alkohol. 

Je dovolená konzumácia ľahkých vín, koktailov, punčov, jablčných muštov. Spektrum chutí jedla môžete rozšíriť neštipľavými omáčkami, primeraným množstvom čerstvých korenitých byliniek: petržlenom, kôprom, majoránom, bazalkou, rascou, koriandrom a inými.

HYGIENA VYPRÁZDŇOVANIA

Nemali by ste tlačiť a dlho vysedávať na záchodovej mise. Krv prúdi k malej panve a spôsobuje zväčšenie hemoroidálnych uzlov. „Suchú“ hygienu (toaletný papier) je lepšie nahradiť umývaním teplou vodou.

PRACOVNÉ PODMIENKY PACIENTOV S HEMOROIDMI

Pacienti s hemoroidmi by sa mali podľa možnosti vyhýbať tej práci, kde treba dlho sedieť alebo stáť. Vhodné sú päťminútové prestávky a jednoduché cviky. Sedadlo stoličky by malo byť tvrdé.

A EŠTE …

Nepreháňajte to so silnými preháňadlami – so zápchami bojujte radšej pomocou diéty a inými prirodzenými metódami.

Pomerne často pri liečbe hemoroidov pomáha boj s nadváhou, riešenie problémov s pankreasom a vylúčenie niektorých liekov.

Väčšina pacientov s hemoroidmi sa namiesto liečby snaží prispôsobiť životu s hemoroidmi. Zdá sa, že dodržiavať naše odporúčania nie je vôbec zložité. No ešte donedávna ste si nemohli veľmi vyberať. Mohli ste ísť na operáciu alebo ďalej žiť s touto chorobou. 

DoktorPRO Bratislava ponúka ešte jednu alternatívu života s hemoroidmi – ŽIVOT BEZ HEMOROIDOV! Objavy izraelských lekárov umožňujú zbaviť sa hemoroidov počas niekoľko návštev u proktológa. Jedinečnosť metódy spočíva v BEZOPERAČNOM odstránení hemoroidov. Tento zákrok je absolútne bezbolestný. Nevyžaduje si hospitalizáciu, vykonáva sa ambulantne počas bežných návštev u proktológa. Pacienti dostávajú jednorazovú sterilnú proktologickú bielizeň.

Kedykoľvek môžete vytočiť telefónne číslo kliniky a objednať sa na vyšetrenie. Alebo sa snažiť skrotiť túto chorobu a hrdinsky bojovať s recidívami. Hemoroidy sa dajú liečiť v akomkoľvek štádiu, no včasná návšteva skutočného odborníka ušetrí nielen Vaše peniaze a čas, ale aj životnú energiu, ktorú budete potrebovať na riešenie dôležitejších úloh, ako je boj s hemoroidmi.

- - Inzercia - -