Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Medzinárodné letecké dni sa opäť tešili veľkému úspechu

august 27, 2017 - 16:54
Pestrý letový program na nebi i bohatá prezentácia lietadiel na zemi. Najmä o tom bol prvý deň Medzinárodných leteckých dní SIAF 2017 (MLD SIAF) . Viac ako 100 lietadiel z 15 krajín Európy a sveta mohli obdivovať nadšenci letectva, ktorí v sobotu, 26. augusta 2017 navštívili sliačske letisko.

Ako informovala hovorkyňa MLD SIAF Zdenka Marhefková, okrem divácky atraktívnej dynamickej ukážky kráľa medzi dopravnými lietadlami Airbusu A 380 či amerického bombardéra B-52, patrilo medzi vrcholy podujatia vystúpenie akrobatickej skupiny Al Fursan zo Spojených arabských emirátov.

Na sliačskom nebi sa predviedla aj chorvátska akrobatická skupina Krídla búrky na lietadlách Pilatus PC-9M. Svoje majstrovstvo ukázal návštevníkom pilot tureckého tímu Soloturk na lietadle F-16, Španieli so svojím predstavením na EF-18M Hornet či Česi s viacúčelovým bojovým lietadlom JAS-39 Gripen C spoločnosti Saab. Nechýbala prezentácia slovenských vzdušných síl na strojoch MiG-29, L-39 Albatros či Mi-17 a L-410. Vysoký záujem priaznivcov lietania bol viditeľný aj v rámci statických ukážok. Diváci si, napríklad, mohli zo všetkých strán vychutnať nový vrtuľník UH-60M Black Hawk, ktorý je symbolom modernizačných zmien vo výzbroji Vzdušných síl OS SR.

„Vďaka esám európskeho a svetového letectva je záujem o tohtoročné letecké dni opäť vysoký," uzavrel Hubert Štoksa, riaditeľ MLD SIAF 2017. 

2.jpg

Foto: 
Sita

- - Inzercia - -