Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dobrý trh rozšíria od Suchého mýta po parčík Svoradova

september 10, 2017 - 13:02
Tradičný Dobrý trh na Panenskej v bratislavskom Starom Meste tento rok rozšíria od Suchého mýta až po novootvorený parčík Svoradova.

V tomto roku bude Dobrý trh v piatok 15. septembra od 10:00 do 17:00. Súčasťou budú čerstvá zelenina, poctivé produkty, originálny slovenský dizajn a tvorivé workshopy. Dobrý trh na Panenskej sú otvorené dvory a záhrady, koncerty v Artfóre, burzy či prehliadky v evanjelickom kostole. Trhovníci sú susedia aj deti, lokálni výrobcovia, ale aj dovozcovia exotických a výnimočných produktov. Na návštevníkov čaká vyše 130 stánkov. Hlavné mesto SR Bratislava o Dobrom trhu informuje na svojej oficiálnej webovej stránke.

Panenská ulica v Bratislave a jej okolie majú aj mapu, predstavili a pokrstili ju vlani na septembrovom Dobrom trhu. Mapa minulý rok vznikla pri príležitosti 5. narodenín Dobrého trhu a nazvali ju „Máme radi Panenskú“. Cieľom je predstaviť Panenskú a ukázať jej rôznorodosť a výnimočnosť medzi bratislavskými ulicami. Okrem toho, že je sprievodcom, obsahuje aj fakty a príbehy, ktoré sa medzi domácimi tradujú. Vďaka nej sa ľudia dozvedia, čo na ulici nájdu, kde nakúpia, kde sa najedia, vypijú kávu, víno i pivo. Záujemcovia v nej tiež nájdu zoznam inštitúcií, organizácii a služieb, ktoré v tomto priestore sídla. Mapu vydalo občianske združenie Punkt, ktoré je aj organizátorom trhu.

Dobrý trh vznikol v roku 2011 a v Bratislave ho organizujú trikrát do roka. V apríli býva na Jakubovom námestí, v septembri na Panenskej ulici a jeho decembrová vianočná edícia je v Starej tržnici i na Námestí SNP, Laurinskej a Nedbalovej ulici. Dobrý trh vytvára miesto pre stretnutia, podporuje domáce produkty, prináša do mesta kultúrny program a do diania zapája lokálne komunity.

- - Inzercia - -