Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Danica Pauličková slávnostne otvorila vernisáž venovanú Parížu

september 11, 2017 - 08:14
Dňa 6.9. 2017 sa v Pálffyho paláci na Zámockej ulici konala vernisáž, ktorá niesla názov Paris - le réve akademickej maliarky Danice Pauličkovej. Výstavu autorka poňala ako spomienku na Paríž, ktorý jej prirástol k srdcu.

"V tomto meste som bola viackrát na tvorivom pobyte. Je umelecky inšpiratívne, cítim sa v ňom veľmi dobre, posúva ma dopredu. Patrím k starej škole umelcov a kreslím na ulici. Pripravujem o Paríži knihu s básňami, fotografiami a kresbami," prezradila maliarka, ktorá počas vernisáže predniesla pár zo svojich vlastných básni o francúzskej metropole.

vernisaz003.jpg

Foto: 
archív Danica Pauličková

Rodáčka z Bratislavy Danica Pauličková študovala umenie vo Francúzsku, Spojených štátoch amerických a Veľkej Británii. Je umelkyňou v slobodnom povolaní, venuje sa grafike, maľbe, ilustrácii a najnovšie aj sklu.

vernisaz006.jpg

Foto: 
archív Danica Pauličková

Má vydavateľstvo Seneca Publishing company, v ktorom vydáva vlastné detské knihy. Ilustruje detské časopisy a spolupracuje s vydavateľstvami ako ilustrátorka. Organizuje detské workshopy a besedy, učí deti angličtinu kreslením. Ako novinárka prispieva do médií textami najmä o kultúre aj zo svojich častých zahraničných ciest.

 

- - Inzercia - -