Dnes je pondelok, 25.jún 2018, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Juraj Bača: Pes namiesto frajerky

september 12, 2017 - 17:28
Síce sa herectvu venuje len štyri roky, jeho fanúšikovská základňa sa rozrastá každým dňom. A možno k nim ďalší ešte pribudnú, keď sa JURAJ BAČA predstaví v úlohe kriminalistu, ktorý rieši napínavé prípady za pomoci komisára Rexa.

Patríte k najobsadzovanejším mladým talentom, momentálne účinkujete v krimi seriáli Komisár Rex, do ktorého autori vkladajú veľké nádeje. Ako vám úloha fešného a charizmatického vyšetrovateľa „sadla“?

Myslím si, že ako človek, tým pádom aj herec, mám dobre nastavené racio a fyzické predpoklady stvárniť mladého vyšetrovateľa dôveryhodne. Navyše som zanietený psičkár, takže si rolu Richarda Majera, ktorého verne sprevádza jeho štvornohý parťák Rex, naozaj užívam.

Vraj vás obsadili, lebo si vás vybral aj samotný pes, s ktorým hráte. Ovplyvnil váš vzťah k zvieratám aj vzťah so psíkom, o ktorého ste sa starali osemnásť rokov?

Určite áno. Môj Nikinko bol tým najvernejším a najvďačnejším „útulkáčom“ akého som mohol mať. Boli a stále sme na seba veľmi napojení. Keď som začal točiť Rexa, asi prvé dva týždne sa mi s mojím Nikim každú noc sníval sen. Bol ako môj mladší brat a každý, kto podobnú stratu zažil, vie, že psík nie je „len“ domáce zviera. Je to člen rodiny.

Pes nie je klasický herecký kolega. Hrať po jeho boku je často väčší výkon ako hrať s „obyčajnými“ hercami. Súhlasíte?

To určite. Treba byť pripravený skutočne na všetky možné verzie scenára. Nikdy neviete, čím vás psík počas „ostrej“ prekvapí. (smiech)...

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 37/2017!

- - Inzercia - -