Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni prinesú do Prahy veľkolepú šou!

september 17, 2017 - 17:00
Bratislavské módne dni, ktoré svoju históriu na Slovensku píšu už celých 12 rokov, sa po druhý krát prenesú do stovežatej Prahy. V krásnych priestoroch Smetanovej sály Obecného domu sa predstavia renomovaní slovenskí aj zahraniční návrhári. Organizátori si pre tento večer pripravili skutočne veľkolepý program!

Tohtoročné pražské Bratislavské módne dni nebudú len o prehliadkach návrhárov zvučných mien, ale aj o prezentácii Slovenska. Hneď po veľkolepom otvorení večera, o ktorý sa postará klavírny virtuóz Jozef Hollý a spevácka diva Sisa Sklovská, si diváci budú môcť vychutnať videoprezentáciu našej krajiny, umenia a tradícií. 

Následne výber zo svojej tvorby predvedú stálice slovenskej módnej scény Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Zuzana Haková, Katie Q, Jana Jurčenko, značka La Rena pod vedením návrhárky Renáty Kliskej a Hellenski by Ema Klein, ktorých modely predstavia finalistky súťaže Miss Slovensko. Počas večera si na svoje prídu aj páni, pre ktorých si návrhári značky Nicollas Berenique pripravili jesennú kolekciu, ktorú predvedú zvučné mená slovenského a českého šoubiznisu. 

Spomedzi českých návrhárov sa predstavia obľúbená a extravagantná Alice Abraham, duo Ponerovci a v neposlednom rade aj tvár Bratislavských módnych dní v Prahe Andrea Verešová so svojou kolekciou BLACKEVE. Módu z Londýna na mólo prinesie aj britská módna dizajnérka, ktorá úzko spolupracuje aj s Vivienne Westwood Belinda Chorley

Veľkolepým zavŕšením módnej šou bude prehliadka kolekcie Veroniky Hložníkovej, ktorá exkluzívne pre BMD v Prahe navrhla modely šiat s ľudovými motívmi. Táto záverečná prehliadka odštartuje vystúpením americkej speváčky Ali Caldwell, ktorá odspieva ľudovú pieseň v slovenskom jazyku. Na jednom pódiu sa stretne aj so Sisou Sklovskou, s ktorou majú pripravené spoločné prekvapenie: ,,Na Bratislavské módne dni v Prahe sa nesmierne teším. O to viac, že sa konajú v krásnych priestoroch Obecného domu, ktoré som si zamilovala,” prezradila nám Sisa, ktorá sa s američankou uvidí po prvý krát a v tomto prípade ide o výnimočnú spoluprácu. 

Finálnu bodku za prehliadkou dá tvár Bratislavských módnych dní v Prahe, topmodelka  a zároveň riaditeľka nadácie, ktorá nesie jej meno Andrea Verešová v modely s ľudovou tematikou od Veroniky Hložníkovej spoločne s deťmi, ktoré predvedú tradičné slovenské kroje. 

Záštitu nad Módnymi dňami prijala primátorka hlavného mesta Prahy Mgr. Adriana Krnáčová, MBA,  primátor Hlavného mesta SR Bratislavy JUDr. Ivo Nesrovnal, LL.M. a veľvyslanec Slovenskej republiky v Českej republike J. E. Peter Weiss, ktorí sa prehliadky osobne zúčasnia a počas príhovorov pozdravia prítomných hostí. 

O hudobnú dramaturgiu sa počas celého večera postará úspešný hudobník Martin Valihora, ktorý sa dokonca predstaví aj ako model v jednom z modelov značky Nicollas Berenique.

Tešíme sa na Vás 19. 09. 2017 o 19:30 v Obecnom dome! Vstupenky je možné zakúpiť TU.

- - Inzercia - -