Dnes je piatok, 19.júl 2019, meniny má: Dušana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni očarili Prahu!

september 20, 2017 - 06:48
Utorňajší večer patril móde. Projekt Bratislavské módne dni, ktoré svoju históriu u nás píšu celých dvanásť rokov, sa už po druhý krát preniesol do stovežatej Prahy. V nádherných priestoroch Smetanovej sály Obecného domu sa predstavili zvučné mená módnej scény a vystúpili hviezdy svetového rozmeru.

Práve na mieste, kde sa otvorila cesta k slobode slovenského a českého národa a kde sa kreoval spoločný Československý štát, sa odohrala prestížna módna udalosť. Večer veľkolepo otvoril klavírny virtuóz Jozef Hollý, ktorého na pódiu vystriedala spevácka diva Sisa Sklovská. Divákom sa následne prihovoril pán Marek Bartko,  radca a zástupca veľvyslanca slovenskej republiky v Prahe Petra Weissa, primátorka hlavného mesta Praha Adriana Krnáčová a námestníčka primátora Bratislavy, Ľudmila Farkašovská. Sériu príhovorov zavŕšila riaditeľka agentúry Promotion a autorka myšlienky Bratislavských módnych dní, Mária Reháková.

Charitatívny rozmer

Druhý ročník Bratislavských módnych dní v Prahe mal aj charitatívny rozmer. Svoju Nadáciu počas večera odprezentovala tvár BMD Praha Andrea Verešová. Nadáciu finančne podporila aj spoločnosť Pierre Fabre, ktorá jej venovala finančný dar v hodnote 1000 eur a produkty značky Pierre Fabre v hodnote 2000 eur. Šek na pódiu odovzdal riaditeľ spoločnosti Roman Dušil.

Veľkolepá módna šou

Prehliadkovú časť večera otvorila módna návrhárka Renáta Kliská so značkou LA RENA. Následne sa predviedli stálice slovenskej a českej módnej scény, značka Luisa Spagnoli, Andrea Verešová a Zuzana Černá so značkou BLACKEVE, Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Katie Q a Valeria Beck, Nicolas Berenique, Hellenski by Ema Klein, Zuzana Haková, Jana Jurčenko, duo Poner, Alice Abraham a kúsok Londýna priniesla na mólo aj prestížna návrhárka korzetov Belinda Chorley, ktorá úzko spolupracuje s Vivienne Westwood.

Veľkolepým zavŕšením módnej šou bola prehliadka kolekcie Veroniky Hložníkovej, ktorá exkluzívne pre BMD v Prahe navrhla modely šiat s ľudovými motívmi. Táto záverečná prehliadka odštartovala vystúpením americkej speváčky Ali Caldwell, ktorá sa po prvý krát a na jednom pódiu stretla so Sisou Sklovskou, aby spoločne odspievali pieseň. Finálnu bodku dala za prehliadkou tvár Bratislavských módnych dní v Prahe, topmodelka  a zároveň riaditeľka nadácie, ktorá nesie jej meno Andrea Verešová v modely s ľudovou tematikou od Veroniky Hložníkovej spoločne s deťmi, ktoré predviedli tradičné slovenské kroje.  

Pozrite si, ako to počas večera vyzeralo! Viac z Bratislavských módnych dní v Prahe prinesieme už dnes! 

- - Inzercia - -