Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Veronika Hložníková: O jej modely majú záujem v Prahe!

október 02, 2017 - 12:14
Módna návrhárka Veronika Hložníková pripravila exkluzívne pre Bratislavské módne dni v Prahe kolekciu s folklórnymi prvkami, za ktorú si zaslúžila mimoriadne pozitívne ohlasy. Aké má Veronika pocity z prehliadky s odstupom času sa dozviete z rozhovoru.

Prezentácia modelov Veroniky Hložníkovej odštartovala vystúpením významného hosťa, americkej speváčky Ali Caldwell, ktorá sa po prvý krát a na jednom pódiu stretla so Sisou Sklovskou. Finálnu bodku dala za prehliadkou tvár Bratislavských módnych dní v Prahe, topmodelka  a zároveň riaditeľka nadácie, ktorá nesie jej meno Andrea Verešová v jednom s jej modelov s deťmi, ktoré predviedli tradičné slovenské kroje.  

bmd194.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Veronika, máme za sebou krásne podujatie - Bratislavské módne dni v Prahe. Aké ste po nej mali ohlasy? 

O moje modely majú záujem v jednom z pražských butikov, hlavne o modely s oversize blúzkami, ktoré ste počas BMD v Prahe mohli vidieť. Ešte je to však v štádiu dohody. Celkovo hodnotím prehliadku ako úspešnú, mala som na ňu veľmi dobré ohlasy a kolekcia sa takmer do posledného modelu rozpredala.

bmd179.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Vidíte nejakým spôsobom svoju budúcnosť aj za hranicami našej krajiny? Teraz mám konkrétne na mysli Prahu...

Určite by som to rozšírila ale nechcem ísť veľmi do megalomanských vecí. Môžem si dovoliť vyrobiť iba pár kúskov z jedného typu modelu, pretože by som bola nerada, ak by jeden model nosilo viac žien. Mám však šťastie na zákazníčky, ktoré sú mi verné a preto sa ani nechcem púšťať do veľkovýroby. Vždy som preferovala tú individuálnu tvorbu pre danú zákazníčku.

bmd187.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako vnímate to, že Vaša kolekcia bola vrcholom večera? Pred jej uvedením zaspievala americká speváčka Ali Coldwell spoločne so Sisou Sklovskou..

Moja kolekcia mala byť vrcholom večera, bol na ňu kladený dôraz, čo ma určite teší. Možno by sa očakávalo, že kvôli tomu vytvorím večerné róby, avšak ja preferujem a rada robím veci, ktoré si žena kúpi a vynosí ich aj počas bežného dňa, preto som skôr stavila na jednoduchosť.

bmd177.jpg

Foto: 
Ramon Leško

bmd185.jpg

Foto: 
Ramon Leško

A čo Bratislavské módne dni v Bratislave? Ako sa pripravujete na tie?

Tým, že kolekcia z Bratislavských módnych dní v Prahe je už rozpredaná, budem tvoriť úplne novú kolekciu. Bude sa niesť v podobnom duchu s niektorými rovnakými prvkami.

bmd183.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -