Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prezident Pápežskej rady v rámci oficiálnej návštevy v SR sa stretol aj s primátorom Bratislavy

október 02, 2017 - 12:57
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v pondelok 2. októbra v reprezentačných priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave, niekdajšom sídle ostrihomského arcibiskupa, privítal zástupcu Svätej stolice Jeho Eminenciu pána Kurta Kocha. Prezident Pápežskej rady pre napomáhanie jednoty kresťanov je na Slovensku v rámci oficiálnej návštevy od 1. – 3. 10. 2017 na pozvanie Inštitútu NAPS – Naše Aktivity Pre Slovensko. Do Bratislavy pricestoval pri príležitosti nedeľného Medzinárodného ekumenického koncertu, ktorý bol venovaný pamiatke prvého prezidenta SR Michala Kováča ako čestného člena Inštitútu NAPS.
Ako uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal: „Bratislava je mladé hlavné mesto, ale s bohatou históriou, kde vedľa seba v harmónii nažívajú ľudia rôznych kultúr a náboženstiev a  xenofóbiu tu výraznejšie nepociťujeme. Snažíme sa vytvárať v meste podmienky pre rozvoj kultúry a prehlbovania humánnych a duchovných hodnôt, na ktoré upozorňuje aj Medzinárodný ekumenický koncert za jednotu kresťanov na svete, ktorý sa konal v Bratislave už po štvrtýkrát.“

Vzhľadom na to, že šlo o prvú oficiálnu návštevu švajčiarskeho kardinála Kurta Kocha na Slovensku a v Bratislave, zaujímal sa o aktuálne problémy hlavného mesta, jeho históriu, ako aj vzťahy medzi kresťanmi rozličných vierovyznaní na Slovensku.

Po oficiálnom stretnutí si Jeho Eminencia pán Kurt Koch prezrel aj Kaplnku sv. Ladislava, ktorá je súčasťou Primaciálneho paláca a každú nedeľu sa tu konajú rímsko-katolícka omša spolu s pravoslávnou.
  

- - Inzercia - -