Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

LA RENA: Na bratislavských módnych dňoch uvidíte jej modely počas dvoch dní!

október 05, 2017 - 14:21
Majiteľka značky LA RENA, módna návrhárka Renáta Kliská je už stálicou Bratislavských módnych dní. Na tejto jesennej časti svoje modely predvedie dokonca dvakrát, a to v krásnom prostredí luxusného hotela Kaskády a tiež v Bratislave.

Pozastavme sa pri Vašich začiatkoch. Ako ste sa dostali k navrhovaniu?

Bola to moja celoživotná túžba. Nik ma k tomu neviedol, ale ja som si vytvárala svoj šatník v podstate už na základnej škole. Na strednej sme už s maminou spolu šili moje "výtvory". Mám na to krásne spomienky….

Pamätáte si na svoj prvý výtvor?

Asi nie. Oni vždy vznikali viaceré súčasne. Ale jeden z prvých modelov bola bordová mini-sukňa, k tomu biela blúzka s bordovými bodkami a k tomu biele krátke sako. Vtedy som mala približne 16 rokov :-)

Čo Vás na Vašej práci najviac napĺňa? A čo naopak, najmenej?

Najviac ma baví práve tá kreativita, navrhovanie, zháňanie materiálov a ich kombinovanie. Samotný predaj ma už neláka. To nechávam na moju asistentku.

Máme za sebou BMD v Prahe, kde ste predviedli krásnu kolekciu kožuchov. Aké ste mali po prehliadke ohlasy?

Len tie najlepšie a dá sa povedať, že celý týždeň po prehliadke mi volali ľudia, ktorí tam boli a páčilo sa im to.

la_rena.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Taktiež sa nám blíži jesenná časť Bratislavských módnych dní v rámci ktorých predstavíte svoju kolekciu nie len v Bratislave ale aj na Kaskádach. Aké máte od tejto prehliadky očakávania?

Na Bratislavské módne dni som už zvyknutá. Kaskády však budú asi v niečom iné. Ľudia sú tam trošku iní, a preto aj tá prehliadka bude asi iná. Ale ja to tam mám rada, každé leto totiž trávim s rodinou mesiac v Kováčovej, tak to tam už dobre poznám. Veľmi sa tam teším.

Na čo sa môžeme tentokrát tešiť? Akú kolekciu pripravujete, príp. aké materiály ste pri tvorbe zvolili?

Tak ako vždy, aj túto zimu som pripravila farebné kožuchy, vesty, bundy z rôznych materiálov a ich kombinácií. Nájdete u mňa od králika, cez norku, chinchillu až po sobola alebo rysa. Kombinovala som to s kožou ale aj s úpletmi. V poslednej dobe sú totiž tie zimy teplé a veľa žien jazdí autom z garáže do garáže, tak som im navrhla také odľahčené vestičky. Myslela som aj na malé slečny a pripravila som aj nejaké veselé kabátiky pre ne. Mám rada kombináciu, keď sú mamičky rovnako oblečené so svojimi dcérami, tak som niečo vymyslela aj pre ne.

Je síce október, avšak čo nevidieť tu máme plesovú sezónu. Už to pociťujete? Je tej práce v tomto období viac?

Zatiaľ plesovú sezónu nepociťujem. Stále je v popredí jeseň. To len ja sa už chystám na plesové bolerká, plédy a peleríny. Ale to chcem predstaviť až na Exkluzívnej módnej prehliadke v decembri.

- - Inzercia - -