Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Maturanti Gymnázia Jána Papánka sa od pondelka učia v plnom režime

október 08, 2017 - 16:03
Študenti mali vyučovanie upravené pre rekonštrukciu budovy školy.

Maturanti bratislavského Gymnázia Jána Papánka sa od pondelka učia v plnom režime. Ako ďalej agentúru SITA informovala Veronika Beňadiková z tlačového oddelenia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), v pondelok už namiesto dvojzmenného učenia čaká na gymnazistov plnohodnotný vyučovací proces so 45-minútovými hodinami a obedom v školskej jedálni. Študenti mali vyučovanie upravené pre rekonštrukciu budovy školy, minulý týždeň sa v škole učili na dvojzmennú prevádzku. Zriaďovateľom školy je BSK.

S rekonštrukčnými prácami na škole začali v máji tohto roku, keď začali s vonkajšími prácami. Patria sem zateplenie fasády s príslušenstvom, zateplenie strešného plášťa a nová hydroizolácia vrátane bleskozvodu. Neskôr začali s opravami interiéru, nasledovala kompletná rekonštrukcia sociálnych zariadení, výmena dlažby, podláh v triedach a na chodbách, maliarske práce a nátery kovových konštrukcii. Na škole tiež vymenili zárubne a dvere, vymenili aj vstupy do objektu a vyregulovali vykurovací systém.

Celkové náklady na obnovu školy vyčíslili na 830 857,54 eur s DPH. Rekonštrukcia vychádza z Akčného plánu Úradu Bratislavského samosprávneho kraja pre implementáciu Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja Bratislavského samosprávneho kraja na roky 2014-2020, ktorý zahŕňa plán a harmonogram investícií a opráv.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -