Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bárta, Vášaryová, Maštalír a Uhlířová spoločne na divadelných doskách

október 08, 2017 - 17:14
Jeden z najznámejších titulov svetovej drámy Sklenený zverinec od amerického autora Tennessee Williamsa ožil po najprestížnejších svetových javiskách a filmovom plátne aj na javisku bratislavského Divadla Aréna. Počas piatkového večera si tak návštevníci mohli vychutnať premiéru tejto mimoriadne pútavej drámy a my sme boli pri tom!

Hra, ktorá je vystavaná na rodinnej tragédii ponúka hercom veľké charaktery, divákom nevšedný umelecký i ľudský zážitok. V hlavných úlohách sa predstavili štyria úžasní herci Emília Vášaryová, Alexander Bárta, Tomáš Maštalír a Ivana Uhlířová. Po takmer troch hodinách skvelých hereckých výkonov si zaslúžili obrovské standing ovation. Hneď po premiére sme sa porozprávali o prvých pocitoch z hry s hercom Alexandrom Bártom, ktorý v hre stvárnil syna a rozprávača.

ram_4867.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Aké máte pocity po tejto úspešnej premiére?

Musím povedať jednu zásadnú vec. Tak, ako po každej premiére, tak ten kameň spadne. Tak isto spadol aj dnes a musím za seba povedať, že som šťastný. Bolo to veľmi náročné ale zároveň príjemné skúšobné obdobie.

Počas predstavenia ste rozprávali asi najviac. Je náročné sa naučiť toľko textu?

Je to moje zamestnanie, živím sa tým. Niektoré veci idú do hlavy ťažšie, niektoré ľahšie a toto bol jeden z takých textov, ktorý bol veľmi náročný.

Ktorý žáner máte v rámci divadelných hier najradšej?

To sa nedá povedať jednoznačne. Závisí to od strašne veľa vecí, aký je to text, či je kvalitný, či je nekvalitný, kto to režíruje, kto sú moji kolegovia, sparing partneri. Musím povedať, že v tomto prípade to bolo úžasné, pretože som mal veľmi kvalitných a spoľahlivých partnerov.

A na záver nám prezraďte, cítite sa lepšie na divadelných doskách alebo pred kamerami?

Sú to dve úplne odlišné remeselné kategórie. Každé má svoje čaro. Tým, že som ale absolvent Vysokej školy muzických umení a tam sa učí to divadelné herectvo, tak divadlo má pre mňa o čosi väčšiu hodnotu.

Sklenený zverinec

Rodinná dráma prináša dojímavý príbeh o matke a jej dvoch deťoch. V ťažkých sociálnych pomeroch preberá finančnú zodpovednosť za celú rodinu syn Tom, ktorý dennodenne drie v továrni na topánky, aby zabezpečil chod domácnosti a každú noc mohol slobodne snívať v kine. Matka Amanda sa snaží pre svoje deti vybojovať lepší život, ako bol ten jej, často aj za cenu hádok, napätia a nátlaku. Rozhodne sa, že jediná cesta, ktorá ich môže vyviesť z biedy a zabezpečiť svetlejšiu budúcnosť, je vydaj dcéry Laury. To však nie je také jednoduché, keďže Laura žije vo svojom vlastnom svete plnom malých sklenených zvieratiek. Všetci očakávajú veľkú zmenu, keď do príbytku Wingfieldovcov príde na návštevu Jim, milý mladý muž.

- - Inzercia - -