Dnes je utorok, 11.december 2018, meniny má: Hilda
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dnes sa začína Týždeň celoživotného učenia

október 09, 2017 - 14:52
S cieľom popularizovať celoživotné učenie a jeho význam sa uskutoční séria konferencií, prednášok, seminárov a ďalších odborných či diskusných stretnutí, dní otvorených dverí, ukážkových hodín a celý rad sprievodných podujatí určených pre odbornú i laickú verejnosť

 Dnes sa začína 17. ročník podujatia Týždeň celoživotného učenia, ktoré potrvá do 15. októbra. S cieľom popularizovať celoživotné učenie a jeho význam sa uskutoční séria konferencií, prednášok, seminárov a ďalších odborných či diskusných stretnutí, dní otvorených dverí, ukážkových hodín a celý rad sprievodných podujatí určených pre odbornú i laickú verejnosť. Informoval o tom tlačový odbor ministerstva školstva, ktoré podujatie podporuje. Hlavným koordinátorom Týždňa celoživotného učenia je Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v SR.

Škálu bezplatných podujatí pre verejnosť doplnia viaceré aktivity odborného charakteru ako napríklad konferencie Učiace sa mestá súvisiace s Agendou 2030 a stratégiou UNESCO Learning Cities. Sériu zaujímavých workshopov a sprievodných podujatí uskutočňuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže pod názvom IUVENTA – neformálne k úspechu mladých. V rámci záverečnej konferencie Týždňa celoživotného učenia, ktorá sa bude konať v piatok 13. októbra v bratislavskom Primaciálnom paláci, sa očakáva podnetná diskusia za účasti ministerky školstva Martiny Lubyovej, generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Mariána Valentoviča, riaditeľa Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Michala Bartóka, ako aj viacerých spoluautorov reformného materiálu Učiace sa Slovensko.

Okrem domácich organizácií sa do Týždňa celoživotného učenia zapoja aj zahraničné subjekty. Aktívnu účasť prisľúbili UNESCO, Európska komisia či Európska asociácia pre vzdelávanie dospelých. Nad aktuálnym ročníkom taktiež prevzala záštitu Slovenská komisia pre UNESCO.

foto: Shutterstock.com

- - Inzercia - -