Dnes je nedeľa, 21.júl 2019, meniny má: Daniel
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni: Štartujeme týždeň plný módy

október 13, 2017 - 17:02
Piatkovou tlačovou konferenciou odštartoval v Bratislave týždeň plný módnych prehliadok Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz. Súčasťou jesennej časti bude aj finále projektu Hľadáme nové tváre módnej scény.

Týždeň Bratislavských módnych dní odštartoval tlačovou konferenciou v kostole Klarisiek. Počas nej mali možnosť novinári a pozvaní hostia vidieť malú ukážku z tvorby slovenských návrhárok Moniky Vontzemu a Renaty Kliskej, ale i niekoľko modelov topánok od partnera projektu Topánkovo.

Ako vo svojom príhovore zdôraznila riaditeľka Agentúry Promotion, Mária Reháková, je veľmi rada, že sa podarilo splnieť jej sen a to mať týždeň plný prehliadok a aktivít. "Najviac sa teším na piatok, kedy sa na jednom mieste v neformálnom prostredí Mestkého divadla stretnú mladí návrhári s etablovanými a spoločne s profesormi a žiakmi MOD’SPE Paris Central Europe, novinármi, členmi poroty a blogermi rozoberú aktuálne módne trendy, ale i súťažné kolekcie projektu Nové tváre módnej scény."

Bratislavské módne dni 2017: Tlačová konferencia | Mária Reháková
V sobotu sa slovenská návrhárska elita presunie do luxusných priestorov hotela Kaskády na Sliači. V špeciálnej šou sa predstavia Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Jana Jurčenko, La Rena, Jana Pištejová, Veronika Hložníková, Zuzana Haková. Maratón prehliadok v našom hlavnom meste začne v pondelok 16. októbra 2017 v Refinery Gallery, kde vám svoje modely predvedú Rozbora Couture, Jana Jurčenko, Zuzana Haková, Michaela Ľuptáková, Stefano Pellicceria, Nicollas Berenique, Veronika Hložníková, Komora & Humer, Duos a Poner.

V utorok 17. októbra opäť v Refinery Gallery bude večer patriť prehliadke Renáty Kliskej a jej značky La Rena, predstaví sa víťazka projektu Nové tváre módnej scény z roku 2015 Sofia Tureková, ďalej Michael Kovacik, Monika Vontsemu, značka Hellenski by Ema Klein, Katie Q & Valeria Beck, Nana Fashion Gallery, Izabela Komjati, Lenka Poulová, Ida Sandor a vrcholom večera bude tradične Jana Pištejová. Stredajší večer 18. október sa bude niesť v komornejšej atmosfére. V centre Bratislavy sa v priestoroch butiku značky Coccinelle a galérie Artevia na Michalskej ulici predstaví najnovšia kolekcia kabeliek.

Sériu prehliadok zavŕšime vo štvrtok 19. októbra, v priestoroch krásneho gotického kostola Klarisiek. Tu zabojujú o titul finalisti projektu Nové tváre módnej scény, Sandra Jutková, Dominika Kašová, Ondřej Kovařik, Boris Kráľ, Zarina Šimkovičová, Viktor Varg a Martina Vrábelová so svojimi kolekciami na tému Vôňa kávy. Víťaz súťaže získa množstvo hodnotných cien, kávovar PrimaDonna Elite Experience od De’Longhi, YogaBook od Lenovo, mediálny priestor v tituloch vydavateľstva STAR production (Slovenka a ŽenskýWeb.sk), módny editoriál v magazíne SPARKLING, módny editoriál v magazíne Hviezdy ciest a Top Fashion magazine, cenu, po ktorej zrejme túži každý mladý módny návrhár – Master Class Program od francúzskej módnej školy MOD’SPE Paris Central Europe, ročný jazykový kurz Volis Academy a tiež pobyt v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice Medical Spa, pobyt v Športhotel Donovaly a pobyt od AquaCity Poprad.

Posledný deň jesennej časti sa ponesie v neformálnom duchu. V priestoroch Mestského divadla P. O. Hviezdoslava sa stretnú módni návrhári, zástupcovia francúzskej módnej školy MOD’SPE Paris Central Europe a porota Bratislavských módnych dní spoločne s novinármi a blogermi. Na neformálnej pôde budú môcť spoločne zhodnotiť finálovú kolekciu projektu Nové tváre módnej scény, ale i dvanásť rokov fungovania Bratislavských módnych dní a priestor bude aj na ďalšie témy týkajúce sa módy. Toto stretnutie vzniklo s podporou BKIS a hlavného mesta SR Bratislavy.

Exkluzívnym partnerom tohtoročných Bratislavských módnych dní je Liečebný dom Royal Palace*****. Nový kráľovský klenot v centre Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice Medical Spa ponúka nadštandardné hotelové služby spojené s možnosťou využitia kúpeľnej liečebnej starostlivosti. „Podporiť Bratislavské módne dni sme sa rozhodli najmä preto, že vnímame exkluzivitu a výnimočnosť spojenú s módou, ako vlastnosti, ktoré charakterizujú aj náš Royal Palace*****,“ hovorí Dipl. Ing. Zuzana Ďurinová, generálna riaditeľka Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice Medical Spa. „Hotelové služby liečebného domu budú k dispozícii už od 1. decembra 2017. Hostia sa môžu tešiť na nostalgicky luxusné izby, štúdiá a apartmány v štýle art deco, či výnimočné gastronomické služby, ktoré ponúkne Restaurant Sissi so šéfkuchárom, oceneným michelinskou hviezdičkou. Naši vzácni hostia majú k dispozícii aj kráľovský kúpeľ Royal Bath, s vlastnou piscinou s liečivou termálnou minerálnou vodou. Zlaté kúpele ponúkajú jedinečný typ preventívnej zdravotnej starostlivosti, v ktorej sa spájajú komplexné medicínske služby a liečivá sila prírody.“

- - Inzercia - -