Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

LÚČNICA: Na mexických pódiách predstavuje slovenský folklór

október 13, 2017 - 16:35
Vyvrcholením programu budú dve predstavenia v hlavnom meste v svetoznámom mexickom kultúrnom stánku Bellas Artes, kam sa Lúčnica vráti po 44 rokoch

Na mexických pódiách predstaví slovenské folklórne tradície, tanec a hudbu Slovenský národný folklórny balet Lúčnica. Súbor bude v Mexiku vystupovať do 21. októbra. Ako sa uvádza na stránke ministerstva zahraničných vecí, svoje účinkovanie začala 11. októbra v Metepecu vo federálnom štáte Mexiko v rámci festivalu Quimera. Pokračovať bude hlavným predstavením v Guanajuate 13. októbra na pozvanie najvýznamnejšieho Medzinárodného festivalu, nielen v Mexiku, ale v celej v Latinskej Amerike – Cervantino (FIC). V rámci cervantinovského turné následne rozospieva a roztancuje mexické publikum 15. októbra v Zapopane v štáte Jalisco. Účasť na festivale uzatvorí predstavením v Morelii, štát Michoacán.

Vyvrcholením programu budú dve predstavenia v hlavnom meste v svetoznámom mexickom kultúrnom stánku Bellas Artes, kam sa Lúčnica vráti po 44 rokoch. 18. októbra sa Lúčnica predstaví spolu s mexickým národným folklórnym baletom Amalie Hernandez a spoločne si pripomenú okrúhle výročia narodení svojich zakladateľov: 100. výročie narodenia Amalie Hernandez a 90. výročie narodenia profesora Jozefa Nosáľa. O deň neskôr, 19. októbra, vystúpi Lúčnica v Bellas Artes samostatne.

Záverečné vystúpenie, 20. októbra, sa na pôde Národnej Autonómnej Univerzity Chapingo uskutoční v kontexte spolupráce so Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre.

- - Inzercia - -