Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Michal Suchánek: Rozchodmi trpím ako pes

november 02, 2017 - 08:55
Prehovoriť ho na rozhovor vôbec nie je ľahké a keď už po pár minútach prehovárania súhlasí, chvíle smiechu a očividnej srandy sa striedajú s jeho kamennou tvárou, pri ktorej už len môžete hádať, či ste ďalším terčom jeho vtipov alebo ide o vzácnu chvíľu, keď hovorí MICHAL SUCHÁNEK úprimne a bez komickej pózy.

V najnovšom filme Bajkeri hráte rodiča, ktorý sa snaží svoje dieťa odpútať od virtuálneho sveta a vyslať ho za skutočnými zážitkami. Čo vy a sociálne siete, môžete sa?

Tak to vôbec. Pre mňa je to veľký zásah do súkromia. Oznamovať svetu, kde som, s kým, čo robím... nechápem, prečo by som mal. Nemám potrebu exhibicionizmu tohto druhu. Ale paradoxne existujú asi štyri facebookové stránky s mojím menom, ale ani jedna nie je moja (smiech). No keď sme začínali v Česku Partičku, tak sa nám darilo aj cez facebook pritiahnuť nových divákov.

Nie je to tak trochu frustrujúce, že o nich viete, nemáte nad nimi kontrolu a čelíte tak v podstate ukradnutiu identity?

No to je, ale som taký lenivý, že nemám chuť to riešiť. Povedal som si, no dobre, nech si teda ľudia myslia, že som to ja. Veď o nič dokopy nejde. Tým, že na sociálnych sieťach nie som sám aktívny, ťažko by ma mohol niekto kompromitovať a zneužiť. A aj vzhľadom na to, čo o mne píše bulvár, mi je to jedno.

Ale vzhľadom na to, čo píše bulvár, sa nechcete s nami novinármi rozprávať.

Áno. Ešte na kameru, dobre. Ale pri písanom rozhovore je sled mojich myšlienok len ťažko zachytiteľný a napísateľný.

Zaujímalo by ma teda, či si napriek tomuto odporu rád a s chuťou prečítate rozhovor, povedzme, s vaším kolegom?

S kolegami ani nie, to ma veľmi nezaujíma. Rád by som si prečítal dobrý rozhovor napríklad s Ondrom Vetchým, s ľuďmi, ktorí sú mi blízki. No s niektorými ľuďmi sa poznám tak dobre, že viem, čo by povedali. A viete, aj to slovo kolega... Vyhýbam sa mu, nemám rád toto spoločenské označenie či kastovanie. Som individualita, je za tým do určitej miery aj žiarlivosť, ješitnosť.

Viac sa dočítate v novom vydaní týždenníka Slovenka 44-45/2017

- - Inzercia - -