Dnes je štvrtok, 25.apríl 2019, meniny má: Marek
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Expartner Ivety Bartošovej Jíři Pomeje: Vzdáva boj o život!

november 07, 2017 - 09:15
Jíři Pomeje sa v týchto dňoch dozvedel zdrvujúcu správu. Po tridsiatich piatich ožarovaniach, ktoré podstúpil kvôli rakovine hrtanu, sa nádor nepodarilo zničiť. Teraz vzdáva boj o život a už ďalej nemá chuť s chorobou súperiť.

Exmanžel nebohej Ivety Bartošovej Jíři Pomeje v priebehu apríla tohto roka zistil, že má rakovinu hrtana. Vtedy ešte silný Pomeje sa postavil zoči voči chorobe a absolvoval 35 ožarovaní, z ktorých má doslova vypálený krk. Ani to však nepomohlo a rakovina sa mu vrátila: ,,Vrátilo sa to. Histologické testy budú až v stredu, oni to však takou kamerkou zistili hneď,“ prezradil v rozhovore pre české Aha!

Od lekárov dostal tvrdý ortieľ - buď podstúpi operáciu hrana a doživotne mu zavedú takzvaného slávika, kvôli ktorému stratí hlas, alebo sa zmieri s tým, že zomrie: ,,Rozliezlo sa mi to tak, že ani chemoterapiu či menej invazívny zákrok nezvažujem. Postavili ma pred otázku: Žiť, alebo zomrieť,” priznal umelec. ,,Dali mi na rozmyslenie mesiac. Po mesiaci, maximálne po mesiaci a pol sa podľa nich rakovina začne šíriť ďalej do celého tela,” hovorí.

Padlo rozhodnutie

„Už som sa rozhodol! Nechcem slintať, nechcem smrkať krkom, nechcem sa utopiť, keď sa ponorím do vody. Nedopustím, aby som skazil život manželke a dcérke. Na to nemám právo! To si radšej s nimi užijem ešte chvíľku pekné veci a potom zmiznem. Andy je veľmi mladá na to, aby si so mnou skazila život. Keď tu už nebudem, dám jej možnosť, aby si našla iného chlapa a Aničke nového tatina,“ uzavrel.

- - Inzercia - -