Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Darujme teplo domova

november 15, 2017 - 20:15
Príbehy pomoci, v ktorých ide o deti, bývajú často dojemné. Taký bol aj ten s dievčatkom z Liptova, ktoré chcelo vymeniť darovaný detský vankúšik s motívom lesnej víly za rovnaký s autíčkom. Nie pre seba. Pre svojho brata, pretože on ešte žiadny vankúšik s obrázkami nemá... Je jasné, že dievčatko odišlo domov s obidvoma vankúšikmi.

V každom regióne Slovenska nájdu rodiny, ktoré majú zo svojho príjmu problém zabezpečiť základné životné potreby detí. Aj preto im nezostávajú financie na drobnosti, aké sa deťom kupujú len tak –  pre radosť. „S osudom takých rodín sa stretávame často. Preto sme veľmi radi, keď im okrem poskytnutia praktickej pomoci pomôžeme potešiť aj ich ratolesti a spríjemniť im pohodlie domova, “ hovorí Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža, ktorého pracovníci sa aj vďaka projektu s názvom S malou pomocou k detskej radosti už viac rokov usilujú priniesť teplo do domovov.  

V predchádzajúcich ročníkoch projektu sa zo získaných peňazí deťom kúpili športové potreby, knihy či spoločenské hry. Napríklad na Zemplíne sa zorganizovali Vianoce priamo uprostred roka, keď darček dostali všetky výnimočné deti z neďalekej osady pri Humennom, čím sa im splnili sny. Bez ohľadu na to, aký darček deti v núdzi dostanú, veľmi sa z neho tešia. Často je to ich jedná hračka...  A sú to práve tieto maličkosti – prvé nepoužité farbičky, vlastná deka s obrázkovým vankúšom, či model srdca pre chlapčeka, ktorý sníva o tom, že bude lekárom – ktoré robia týmto deťom domov útulným a plným tepla. Mnohé deti však takýto domov stále nemajú, a preto sa iniciatíva S malou pomocou k veľkej radosti koná aj tento rok do konca novembra. Prispieť môže naozaj každý, viac sa o tejto iniciatíve dozviete na stránkach Červeného kríža www.redcross.sk.

- - Inzercia - -