Dnes je nedeľa, 20.január 2019, meniny má: Dalibor
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Za úspech zaplatili samotou

november 29, 2017 - 10:49
Viaceré veľmi úspešné herečky nemali v súkromí na ružiach ustlané. Hoci ich na plátnach objímali žiadaní muži, o svoje ozajstné lásky často zvádzali márny boj. Boli milované, no aj opúšťané.

ROMY SCHNEIDER: Láska jej zlomila srdce

romy_schneider.jpg

ROMY SCHNEIDER: Láska jej zlomila srdce
ROMY SCHNEIDER: Láska jej zlomila srdce

Krásnu herečku, ktorá predčasne opustila tento svet, poznáme predovšetkým ako cisárovnú Sissi, účinkovala vo vyše šesťdesiatich filmoch. Prelomovým rokom v jej kariére i v osobnom živote bol rok 1958, keď získala rolu vo filme Christine. Pri nakrúcaní sa zoznámila s Alainom Delonom,mal vtedy 23 rokov. Zamilovala sa doňho a presťahovala sa do Paríža. Onedlho sa zasnúbili.Herečkina hviezda začala rýchlo stúpať, prerazila aj v Hollywoode. Rovnakým tempom sa však rúcal aj jej osobný život. V roku 1963 ju životná láska Alain opustila. Z rozchodu sa nespamätala a žiadny ďalší muž ho nenahradil. Romy dúfala, že ju zo zúfalstva vylieči svadba s nemeckým hercom a režisérom Harrym Meyenom, s ktorým mala syna Davida Christophera. Vzťah však dlho nevydržal – Romy čoraz častejšie siahala po alkohole a liekoch. Východisko hľadala predovšetkým v hereckej práci a v náručí mladšieho muža. V roku 1975, krátko po rozvode s prvým manželom, sa vydala za svojho o deväť rokov mladšieho osobného asistenta Daniela Biasiniho. V júli 1977 sa im narodila dcérka Sarah Biasini. V roku 1979 sa herečka dozvedela zdrvujúcu správu. Jej prvý manžel spáchal samovraždu.Hoci sa dvojica nerozišla v dobrom a ich rozvodové konanie sa naťahovalo tri roky, Romy si to veľmi vyčítala. Ešte viac sa utápala v alkohole, liekoch aj drogách. Bola aj silná fajčiarka, denne vyfajčila viac ako 60 cigariet.Najväčšia tragédia však ešte len mala prísť. V júli 1981 prišiel o život jej 14-ročný syn. Príčinou boli vážne zranenia, ktoré utrpel pri preliezaní plota. Túto ranu už Romy nezvládla. O niekoľko mesiacov neskôr, 29.mája 1982, ju našli mŕtvu v jej parížskom byte. Spočiatku sa hovorilo o samovražde, no išlo o infarkt. Mala 43 rokov. Pohreb podľa jej želania zariadil Alain Delon.


KAMILA MAGÁLOVÁ: Našla silu začať znova

kamila_magalova.jpg

KAMILA MAGÁLOVÁ: Našla silu začať znova
KAMILA MAGÁLOVÁ: Našla silu začať znova

Kamila dostala v zrelom veku od teraz už bývalého manžela po rokoch spoločného života úder pod pás. Problémy sa začali stupňovať, keď si Slavomír Magál našiel na fakulte, kde prednášal, o dvadsaťsedem rokov mladšiu Danu.Manžel neveru nepopieral, Kamila sa dokonca dozvedela, že nová žena v jeho živote je „veľmi milé dievča, dokonca má podobný humor ako ty...“, prezradila herečka v programe 13. komnata, ktorý odhaľuje smutné stránky súkromia úspešných ľudí. Jednu z najobsadzovanejších slovenských herečiek zastihli tieto správy v plnom pracovnom nasadení. Navyše, od vážnych vzťahových problémov chcela ušetriť svoje deti – Danielu a Martina. Krehká duša to však nevydržala – útrapy zo súkromia si vyžiadali daň: priamo z divadelného predstavenia ju odviezli do nemocnice s bolesťami obličiek. Čakala ju operácia, no ťažkosti len vrcholili. Skolabovala následkom otravy krvi a upadla do kómy. Zlé chýry vraveli, že má len 20-percentnú nádej na prežitie. Našťastie, po troch dňoch boj o život vyhrala. Horšie to dopadlo s majetkovým vyrovnaním po rozvode, lebo Kamila z rodinného bohatstva dostala len veľmi malú časť. Obdivuhodne sa však postavila na nohy, hodila za hlavu 42-ročné manželstvo a vybudovala si nové zázemie. V domčeku na okraji Bratislavy s ňou býva milovaná, už takmer dospelá vnučka a radosť jej robia aj dva psy, veď Kamila je známou milovníčkou zvierat. Skvelá herečka sa opäť usmieva svojím doslova nákazlivým smiechom.


JANA BREJCHOVÁ: Ani päť mužov ju neurobilo šťastnou?

jana_brejchova.jpg

JANA BREJCHOVÁ: Ani päť mužov ju neurobilo šťastnou?
JANA BREJCHOVÁ: Ani päť mužov ju neurobilo šťastnou?

Do výrazných a neprehliadnuteľných očí ikony českej kinematografie sa zahľadelo mnoho mužov. Prvý si ju k oltáru odviedol svetoznámy režisér Miloš Forman.Mala osemnásť a verila v lásku na celý život.Manželstvo sa však po roku rozpadlo, keď ju manžel podviedol s baletkou. Ranená „česká Bardotka“ sa na truc onedlho vydala za nemeckého herca Ulricha Theina, trucovanie však nebolo dobrým základom pre trvalý vzťah. Keď prišla o dieťatko, ktoré s ním čakala, ich cesty sa rozišli.Nasledoval vzťah, ktorý spočiatku vyzeral, že vydrží celý život. Bláznivo sa zamilovala do Vlastimila Brodského, keď ho videla hrať v divadle. Vydržali spolu osemnásť rokov, hrali spolu vo viacerých filmoch, narodila sa im dcéra Tereza. Pri nakrúcaní legendárneho muzikálu Noc na Karlštejně sa objavil ďalší muž jej života – Jaromír Hanzlík. Perličkou je, že mal spoločnú divadelnú šatňu s jej manželom. Jana mu napokon podľahla a rozviedla sa.Nebola to však dobrá voľba, lebo spolužitie s autoritatívnym hercom naštrbil Janin vzťah s dcérou. Keď ju na dovolenke v Montreale nepekne urazil, opustila ho. Piatym osudovým mužom jej života sa stal herec Jiří Zahajský, ktorého pre zmenu odlákala svojej kamarátke Kamile Moučkovej, známej hlásateľke, ktorá sa po okupácii v roku 1968 musela stiahnuť z obrazovky. Za Jiřího sa Jana vydala v roku 1993, no neužili si spoločnú jeseň života. Ani táto láska jej nepriniesla pokoj a šťastie – Jiří po štrnástich rokoch zomrel. Jana sa utiahla do súkromia, navyše sa objavila krutá choroba mozgu.Dnes žije herečka v liečebni pre dlhodobo chorých.

- - Inzercia - -