Dnes je nedeľa, 21.júl 2019, meniny má: Daniel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Samo Tomeček: Darčeky stíham na poslednú chvíľu

december 05, 2017 - 08:21
Je známy z obľúbenej relácie Milujem Slovensko, ale svoju spevácku kariéru odštartoval v súťaži Slovensko hľadá Superstar. SAMUEL TOMEČEK absolvoval hudobnú vedu na Filozofickej fakulte UK, na svojej alma mater aj učí, vydal štyri štúdiové albumy. Aj vďaka spomínanej relácii si obľúbil mnohé piesne slovenských interpretov a urobil z nich výber na svoje najnovšie CD Ikony.

Je predvianočné obdobie, čas večierkov a stretnutí. Čo v tomto čase zamestnáva vás? Kde vás môžeme vidieť?

S kapelou nacvičujeme nový koncertný program, s ktorým budeme vystupovať na Mikuláša v Petržalke na Vianočných trhoch, na Vianočnom bazári a do tretice na televíznom advente.

Čo máte na Vianociach najradšej? S čím sa vám toto obdobie spája?

Najradšej na Vianociach mám pokoj. Pochádzam z Bratislavy, preto mám rád, keď každodenný zhon takmer všade na chvíľu ustane. Teším, že sa všetci zídeme v úzkom rodinnom kruhu a užijeme si jeden druhého. Sadnem za klavír spoločne s mojimi neterkami, zaspievame si spolu koledy, mám rád tiež Franka Sinatru a staré americké vianočné skladby v džezovom prevedení. Na vianočnom stole nesmie chýbať skvelá maminkina šošovicová polievka so sušenými slivkami, tatinov zemiakový šalát s vyprážaným kaprom a k nemu pridávame aj iné rybky ako lososa či tuniaka.

Stíhate aj prípravu na Vianoce? Rád nakupujete darčeky? 

Popravde, december je u mňa v rámci vystúpení už niekoľko rokov dosť hektický, takže darčeky stíham na poslednú chvíľu. Najradšej nakupujem rýchlo, ale vopred premyslene.

Foto: Tomáš Thurzo

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Slovenka 49/2017!

- - Inzercia - -