Dnes je štvrtok, 13.december 2018, meniny má: Lucia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tublatanka spríjemní fanúšikom Vianoce: Skupina predstavila novú vianočnú skladbu!

december 12, 2017 - 13:23
Skupina Tublatanka prichádza v adventnom čase s novou vianočnou pesničkou! Pre fanúšikov pripravila pozitívnu skladbu s mierovým posolstvom s názvom „Duch Vianoc má inú tvár“.

„Vločky Vianoc roztopil čas, už to nie je ako si to pamätáš...“ Spieva skupina Tublatanka v novej vianočnej piesni. Skladba „Duch Vianoc má inú tvár“ je o tom, že najkrajšie sviatky roka sú dnes už trochu iné ako kedysi. 

„Keď sme boli deti, všetci sme Vianoce trávili doma pri stromčeku. Ale dnes už veľa ľudí na Vianoce cestuje k moru do exotiky. Deda Mráza sme už dávno vymenili za Santa Clausa a už v novembri sa všetky výklady ligocú  vianočnou výzdobou. Deti v mestách a dedinách sa už nehrajú na Vianoce na snehu, lebo sneh je dnes len na horách. A domy si často obmotáme vianočnými svetlami na umocnenie vianočnej atmosféry a svietia ako  "Las Vegas". Presne tak to spievame aj v pesničke,“ objasňuje líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

V skladbe použili náladu z Perinbaby 

„Tento nádherný film už zľudovel, počas Vianoc ho vysielajú naše televízie. Hudobný „feeling“ v skladbe plynule prechádza do citlivej časti, ktorá textovo vypovedá o tom, že ľudia by si mali v tejto nepokojnej dobe okrem darčekov želať aj mier. Vianoce, nech už majú akúkoľvek tvár, posolstvo mieru vo svete je dnes veľmi dôležité...“ vyznal sa Maťo Ďurinda. 

Hudobne majú skladbu na konte Maťo Ďurinda a Miroslava Ďurindová, autorka textu

,,Osobne si na Vianoce želám predovšetkým mier na celom svete. Aby netrpeli deti ani nikto vo vojnou zmietaných krajinách ako sú Sýria, Irak, Ukrajina a mnohé štáty v Afrike a ďalšie oblasti. Tiež si želám, aby sa mierovo riešila napätá situácia so Severnou Kóreou. Súčasné vojny ma zarmucujú a znepokojujú a preto som požiadal manželku Mirku, aby mi napísala vianočný text s pointou mierového posolstva k piesni Duch Vianoc má inú tvár,“ uzatvoril Martin Ďurinda.

Tublatanka Duch Vianoc má inú tvár video fotoklip 2017

 

- - Inzercia - -