Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Exkluzívnou prehliadkou sme noblesne uzavreli 12. ročník Bratislavských módnych dní!

december 19, 2017 - 12:52
Veľkolepým vyvrcholením 12. ročníka Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz bola Exkluzívna prehliadka plesových šiat, ktorá sa počas včerajšieho večera konala v nádherných priestoroch Dvorana Ministerstva kultúry. Na jednom móle sa predstavil skutočne výnimočný počet návrhárov, celkovo dvadsať! Išlo tak o najväčšiu módnu udalosť u nás, na ktorej mali prítomní jedinečnú príležitosť nabrať množstvo inšpirácie na prichádzajúcu plesovú sezónu.

Už po siedmykrát v tomto roku sme sa stretli na poslednej z módnych prehliadok roka a súčasne pred začiatkom plesovej sezóny, aby sme nie len dámam, ale aj pánom poskytli inšpiráciu na nadchádzajúcu plesovú sezónu, ktorá dokáže zvíriť okrem prachu tanečných parketov aj myšlienky a fantáziu, ktorá sa ukrýva za každým z predstavených modelov. Exkluzívny večer odštartoval príhovorom hlavnej organizátorky Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz a riaditeľky Agentúry Promotion, pani Márie Rehákovej. 

Na fotografii moderátor večera, pán Michal Bartek v spoločnosti riaditeľky Agentúry Promotion Márie Rehákovej

ram_9045.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Večer v duchu Vianoc

Po úvodnom príhovore pani Rehákovej sa slova ujala výkonná riaditeľka kúpeľov Sklené Teplice, ktorá odovzdala hosťom Exkluzívnej prehliadky päť víkendových pobytov v spomínaných kúpeľoch. Počas večera taktiež predstavila svoju kozmetiku ala Palla aj lekárka Alena Pallová v spoločnosti krstnej mamy kozmetiky Gabriely Drobovej, ktoré taktiež darovali balíček prírodnej kozmetiky v celkovej hodnote 200eur.

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Okrem stálic Bratislavských módnych dní by Mercedes Benz sa počas večera predstavili aj finalisti projektu Nové tváre módnej scény, ktorí prítomných prekvapili svojimi noblesnými róbami.

Módna prehliadka

Jana Jurčenko

Módna návrhárka Jana Jurčenko sa inšpirovala materiálom, ktorý jej pripomínal ľadovú námrazu. Kolekcia je v nežných tónoch, prevládajú kombinácie krajky a vzduchu šifónu. Šaty doplnila šperkami z dielne Márie Feketeovej.

collage122.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Jana Pištejová

Obľúbená návrhárka Jana Pištejová predviedla päť modelov, ktoré tentokrát hýrili farbami.

collage14.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Hellenski 

V prípade ich kolekcie na plesovú sezónu 2018 sa inšpirovali ženou ako predstaviteľkou nežnosti a krehkosti, ale ktorá stále vyniká rafinovaným sebavedomím.

collage8.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Michaela Ľuptáková

collage10.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Nicollas Berenique

Počas večera si na svoje prišli nie len dámy ale aj páni. Pre tých bola pripravená kolekcia od luxusnej značky Nicollas Berenique, ktorá predstavila vrchol spoločenskej etiky v obliekaní. Pre tento večer módni tvorcovia značky pripravili kolekciu pod názvom,, Pleasure of midnight“ - ,,Potešenie o polnoci". Kolekciu opäť predviedli známe osobnosti ako Valér Ferko, Dušan Andrašov, Ján Jackuliak, Matúš Krnčok, Lukáš Dóza a Martin Šmahel.

collage2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage1.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 Zuzana Haková  

Zuzana pre tento večer vytvorila skutočne zaujímavé a nezvyčajné spoločenské šaty, ktoré poukazujú na vašu výnimočnú osobnosť a vzbudia záujem okolia. Inšpiáciou bolo vytvoriť pohodlné šaty, ktoré sú dvojdielne a dajú sa nosiť na rôzne spôsoby a taktiež samostatne. 

ram_9473.jpg

Foto: 
Ramon Leško

LA RENA

Ako prvá prehliadku otvorila módna návrhárka Renáta Kliská pod značkou LA RENA, ktorá už štvrtú sezónu predáva svoje luxusné modely v najexkluzívnejšom módnom dome vo Viedni - Popp und Kretschmer a taktiež na Francúzskej riviére, či v Monte Carle. LA RENA už prezentovala svoju tvorbu na významných módnych fórach ako sú Parížsky Fashion Week, Londýnsky Fashion WeekArabský Fashion Week v Dubai, Couture Fashion Week v New Yorku, Bál kvetov v Monte Carlo v Cannes a na mnohých dalších miestach ako Rím, Ženeva a Los Angeles počas oscarovej noci.

collage12.jpg

Foto: 
Ramon Leško

collage123.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Kolekcia PARTY 21  

Modely predviedla aj nová kreatívna značka, noblesou vhodná do spoločnosti a atraktívnosťou na party večierky. Kolekcie modelov značky prichádzajú pre každú sezónu zladené s aktuálnymi trendmi svetovej módy a dizajnu. Modely pochádzajú z dielne tureckých návrhárov s osvedčeným citom pre detail a kvalitu zvolených materiálov. Ich široký rozsah produkcie nie je zameraný iba na modely spoločenských a party šiat, ale aj každodenné nosenie.

collage3.jpg

Foto: 
Ramon Leško

MARMARE Fasion Desingn

Marmare Fashion Design pod vedením návrhárky Ivany Marmare počas večera predstavil model spojený s eleganciou a s jemným trblietavým nádychom. Asimetrický strih bielych šiat dodáva ženskosť ,v ktorom sa každá dáma bude cítiť ako ,,grécka bohyňa večera."

ram_9206.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Komora & Humer 

Módnu návrhárku Luciu Humer a dizajnérku Annu Komorovú  inšpirovala žena ako bojovníčka, amazonka, ktorá v dnešnej dobe nesie na pleciach veľmi veľa, ale zároveň chce zostať jemnou, citlivou a nežnou, čo zvýrazňujú aj použité materiály ako čipka a jemný mušelín. Ich víziou je, aby sa v ich šatách každá žena cítila ako novodobá bohyňa. Nezávislá, silná, ale stále ženská.

collage4.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Zlatica Hujbertová

Modely Zlatice Hujbertovej sú inšpirované kvetom orchidey  Paphiopedilum Pisgah Midnight. Hra temných tónov bordovej a čiernej farby v kombinácii s tvarovou dokonalosťou odzrkadľuje ženu Vamp pre túto plesovú sezónu.

collage6.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Katie Q & Valeria Beck

collage7.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 Ida Sandor  

collage9.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Veronika Kostková

Veronika Kostková v svojich modeloch spoločenských šiat chce ukázať, že biela nepatrí len nevestám. “Veľké biele” boli totiž obľúbené už v 30.rokoch u Hollywoodskych hviezd a práve noblesu týchto čias pretavila aj do modelov spoločenských šiat. Priliehavá silueta, rafinované strihy a luxusné štrasové detaily dominujú jej modelom.

collage.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Michael Kovacik

Šaty vytvorené špeciálne pre túto príležitosť sú odrazom zmyselnej ženy a súčasnosti. Sú vyrobené z hodvábneho šifónu a saténu. Narozdiel od iných Michalových kolekcií, táto viac zahaľuje než odhaľuje, avšak rafinovaným spôsobom.

collage11.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Nové tváre módnej scény

Sandra Maisson 

Sandra tento model som nazvala “Veil of night” čo v preklade znamená rúško noci. Model sa nesie v duchu modernej elegancie. Šaty sú zdobené ručne vyrábanými ružami. Inšpiráciou pre tieto šaty boli gotické prvky v kombinácii s minimalizmom.

ram_9243.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Boris Kráľ 

Pri tvorbe týchto šiat sa inšpiroval jeho obľúbeným obdobím - polovicou minulého storočia a siluetou New Look. Šaty sú ušité z veľmi zaujímavého luxusného materiálu. Chcel docieliť, aby šaty pôsobili veľmi pôvabne, žensky , vznešene a najmä čisto.

ram_9250.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Zarina Šimkovičová 

Tohtoročná víťazka projektu Nové tváre módnej scény Zarina Šimkovič sa pri tvorbe plesových šiat nechala inšpirovať krásou modernej ženy. Plesové róby pre tento večer predviedli tanečnica Dominika Rošková a herečka Diana Mórová.

collage5.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Victor Varg 

Pre exkluzívnu prehliadku plesových šiat BMD pripravil šaty, ktoré zachovávajú identitu značky Victor Varg. Inšpiráciou pre neho bola temná kráľovná a obdobie renesancie. Tieto dve veci sa rozhodol prepojiť. Dominantou modelu je luxusná sukňa z brokátu.

ram_9294.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Martina Vrábelová

Inšpiráciu nabrala na cestách, tentokrát v Istambule a Dubaji, kde jej očaroval orient a história. Predvádzaný brokátový model zdobený ručne našívanými zlatými aplikáciami je súčasťou jej novej plesovej koklekcie Gold Rush.

ram_9301.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 

- - Inzercia - -