Dnes je piatok, 19.október 2018, meniny má: Kristián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ružinov plánuje v roku 2018 pokračovať v rekonštrukciách komunikácií či materských škôl

december 26, 2017 - 15:31
Bratislavská mestská časť Ružinov plánuje na budúci rok pokračovať v rekonštrukciách ciest a chodníkov, ako aj v opravách materských či základných škôl. Povedal to starosta Ružinova Dušan Pekár s tým, že v návrhu rozpočtu na rok 2018 sa s týmito rekonštrukciami ráta.

“Na rekonštrukciu povrchov ciest sme navrhli v rozpočte 340-tisíc eur. Plánované práce by tak mali byť na komunikáciách Súmračná, Kulíškova, od Svätoplukovej po Kvačalovú, Včelárska, Trebišovská, spojnica s Tomášikovou, Štefunková a prípadne aj ďalšie, ak ich odsúhlasí Komisia územného plánovania, životného prostredia a dopravy,“ uviedol ďalej Pekár. Dodal, že mestská časť bude rekonštruovať aj 41 parkovacích miest na Stodolovej ulici za 210-tisíc eur.

Čo sa týka rekonštrukcie chodníkov, na tie v rozpočte vyčlenila 170-tisíc eur a pôjde o chodníky na Kulíškovej, Krásnej, Nevädzovej, časť od Sedmokráskovej a Seberíniho, od Jašíkovej po Štefunkovú ulicu. Samospráva v budúcom roku počíta aj s budovaním cyklotrás za 60-tisíc eur v lokalite Trávniky - Pažitková, Pošeň - Bystrého a na Seberíniho ulici.

V budúcom roku chce Ružinov rekonštruovať aj ďalší služobný byt v Materskej škole Prešovská či prerábať bývalé jasle Banšelova na triedy škôlky. “Uvažujeme taktiež o prerobení služobného bytu v Materskej škole Miletičova na triedu,“ vymenoval ďalšie plány mestskej časti starosta. V pláne je aj vytvorenie nových tried pre škôlkarov v priestoroch Základnej školy na Borodáčovej ulici.

Ružinov neobíde ani základné školy, zatepľovať sa bude hlavná budova Základnej školy Ostredková, ako aj hlavná budova Základnej školy Ružová dolina. Výmenu okien a zateplenie urobia v átriu Základnej školy Mierová a na Základnej škole Vrútocká, Kulíškova, Ostredková, Medzilaborecká a Nevädzová takisto upravia areály. Tieto úpravy budú spočívať hlavne v oprave chodníkov, oplotenia, brán či schodov.

Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -