Dnes je utorok, 19.február 2019, meniny má: Vlasta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rytmus so symfonickým orchestrom triumfoval: Koncert vyvolal absolútny ošiaľ!

december 27, 2017 - 15:30
Úžasná energia, fantastická šou a nezabudnuteľný koncert! Rytmus sa včerajším koncertom so symfonickým orchestrom postaral o dokonalý hudobný zážitok. Diváci jasali, ocenili výkon hudobníkov frenetickým potleskom a vyžiadali si prídavok. Patrik „Rytmus“ Vrbovský ukázal, že je nielen výborným muzikantom, ale aj skvelým šoumenom.

Štefanský koncert Patrika „Rytmusa“ Vrbovského viac ako naplnil očakávania fanúšikov. Na jeho koncerte so symfonickým orchestrom boli v publiku všetky vekové kategórie od malých detí po seniorov a tiež rôzne typy ľudí. Raperi si takmer od prvej piesne v stoji spievali spolu s Rytmusom a po čase sa k nim pridali aj dámy v kostýmoch a páni v oblekoch, ktorí zjavne dávajú pred hip-hopom prednosť sláčikom. Koncert mal ohromný úspech a Incheba zažila taký výbuch pozitívnej energie, aký v týchto priestoroch nie je úplne bežný. Užívali si to aj členovia symfonického orchestra, ktorí s podobným typom podujatí dosiaľ nemali skúsenosti. 

„Som spokojný, príprava bola veľmi náročná, no dopadlo to výborne. Taký aplauz, aký sme si vyslúžili, to sa naozaj zažíva len málokedy. Bolo to fantastické,“ vraví klavirista a aranžér Ľuboš Šrámek, ktorý Rytmusove skladby upravil pre symfonický orchester. 

3.jpeg

Foto: 
Matúš Zeťák

Koncert roka bol dokonalou audio-vizuálnou šou, počas ktorej Rytmus predviedol, že sa dokáže vynikajúco vyhrať s publikom. Nezostal len na pódiu, niekoľkokrát zišiel medzi divákov a počas poslednej piesne sa s nimi nakrúcal aj fotil. Na pódiu mu s vokálmi pomáhala skvelá Anita Soul, ktorá svojim zamatovým hlasom dodala koncertu prirodzenú eleganciu.

8.jpeg

Foto: 
Lubo Kubala

Návštevníkov tiež mimoriadne potešilo, že s niektorými piesňami Rytmusovi „vypomáhal“ raper Ego. „Bolo to úžasné, až toto som ani nečakal. Myslím, že nakoniec sa hip-hoperi na Štefana chovali najkultúrnejšie a môže za to Paťo, ktorého paradoxne označujú za kontroverzného. Pritom on je ten, čo nepije, nefajčí, a ktorý mladých motivuje iba k pozitívnym veciam,“ vyznal sa Ego.  

9.jpeg

Foto: 
Lubo Kubala

Obrovskú Incheba Expo Arénu vypredal Rytmus so symfonickým orchestrom hneď dva krát. Oba koncerty, ktoré zorganizovala agentúra Evency, boli dych vyrážajúcimi predstaveniami. Ukázali, že rôzne druhy hudby môžu spolu skvelo vyznieť, ak sa predstavenie dokonalo pripraví. Rytmusove hity „Ďakujem“, „Odviati vetrom“, „Deti stratenej generácie“, „List otcovi“, „Stokujeme vonku“ a ďalšie zneli celkom inak, ako ich doposiaľ fanúšikovia najväčšieho česko-slovenského rapera poznali. 

„Ľudia nevedeli do čoho idú a verím tomu, že mnohí prišli aj s predsudkami, ale myslím, že sa mi to poradilo dobre uchopiť a uvoľnil som ich veľmi rýchlo. Lepší koncert som ešte počas svojej kariéry nezažil. Vypálilo to výborne, som veľmi spokojný. Išla z toho úžasná energie, ľudia vstávali zo stoličiek, tlieska a ja som si to užíval. Myslím, že si niečo podobné ešte zopakujem,“ sľúbil Patrik „Rytmus“ Vrbovský. 

2.jpeg

Foto: 
Matúš Zeťák

- - Inzercia - -