Dnes je piatok, 19.október 2018, meniny má: Kristián
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na silvestrovské oslavy v meste dohliadne viac policajtov

december 30, 2017 - 16:51
Na poriadok a bezpečnosť počas silvestrovských osláv v hlavnom meste dohliadne zvýšený počet policajných hliadok.

Ako informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková, v súvislosti s oslavami Silvestra 2017 a príchodu nového roku 2018 v historickom jadre bratislavského Starého Mesta prijme polícia bezpečnostné opatrenia. V službe budú policajti všetkých zložiek - poriadkovej, dopravnej ako aj kriminálnej polície. Polícia sa sústredí najmä na ochranu verejného poriadku, života a zdravia ľudí a majetku, taktiež zaistí bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Polícia upozorňuje, že krátko pred polnočným ohňostrojom bude pre dopravu úplne neprejazdné Vajanského nábrežie a Mostová ulica. Hliadky dopravnej polície nebudú ani v tento deň tolerovať jazdu vodičov pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok.

Pri vstupe do historického centra budú organizátori silvestrovských osláv robiť na viacerých miestach preventívne kontroly osôb. Vstup neumožnia ľuďom zjavne pod vplyvom alkoholu či iných omamných a psychotropných látok. Pri kontrolách zároveň zoberú všetky predmety, ktoré by mohli ohroziť ostatných oslavujúcich, ako sklenené fľaše, rôzne tyče, ostré predmety a zábavnú pyrotechniku.

Polícia vyzýva všetkých, čo plánujú vítať nový rok v meste, aby sa chránili pred vreckovými zlodejmi, nedávali si peňaženku a cenné predmety na miesta, odkiaľ je ich možné ľahko ukradnúť. Motoristi by zas mali byť zvlášť opatrní pri parkovaní a nenechávať auto tam, kde sa obvykle používa pyrotechnika.

- - Inzercia - -